fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Radikal Okulları

Radikal Okulları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşın! Okulun fiziki imkanlarını, eğitim anlayışını ve daha fazlasını inceleyin!

Radikal Okulları'nda Eğitim

Radikal Okulları, İzmir’in Bornova ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum İzmir dışında Diyarbakır’da da kampüse sahiptir. Okul öncesi kademeden lise kademesine kadar eğitim süreçlerini sürdüren kurum, lise kademesinde anadolu lisesi ve fen lisesi türlerinde eğitim vermektedir. 2002 yılından beri eğitim hayatına devam etmekte olan kurum, kurulduğu günden beri kendi eğitim kalitesinin üzerine koyarak ilerlemektedir.


Radikal Okulları sahip olduğu kampüslerde öğrencilerine sadece bir eğitim alanı değil, aynı zamanda geniş bir yaşam alanı sunmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda öğrencilere çeşitli fiziksel imkanlar sunulmaktadır. Açık ve kapalı spor alanları, fen ve bilgisayar laboratuvarları, müzik odası, sanat atölyesi, çok amaçlı konferans salonu, akıllı tahta donanımına sahip ferah ve havadar sınıflar kurumun öğrencilerine sunduğu fiziksel imkanlardan bazılarıdır.


Radikal Okulları eğitim kadrosunun niteliğine de dikkat etmektedir. Bu dikkat doğrultusunda öğrencilere eğitim verecek olan öğretmenler titizlikle seçilmektedir. Kurumun eğitim kadrosunu alanında gerekli eğitimlerini tamamlamış, öğrencileriyle güçlü ve sağlıklı iletişim kurabilen, belirli bir bilgi birikimine ve tecrübeye sahip kişilerden seçilen eğitmenler oluşturmaktadır.


Radikal Okulları yabancı dil eğitimine büyük önem vermektedir. Bu önem doğrultusunda öğrencilere birinci yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. İngilizce dil programında CEFR olarak da bilinen Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı uygulanmaktadır. Kurumda İngilizce dil eğitiminin yanında ikinci ve yabancı dil eğitimi olarak Almanca ve İspanyolca dil eğitimleri verilmektedir. Kurumda öğrencilerin uluslararası projelere ve yarışmalara katılması sağlanmaktadır.


Radikal Okulları lise kademesindeki öğrencilerini üniversiteye en iyi şekilde hazırlamayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda kurumda Radikal Eğitim Sistemi (RES) isimli bir eğitim süreci izlenmektedir. Bu sistem doğrultusunda öğrencilere lise birden itibaren nitelikli bir eğitim verilmektedir. 9. sınıfta öğrencilerin lise sürecine alışması adına uyum eğitimleri verilmektedir. 11. sınıftan itibaren ise sınava odaklı eğitim yoğunlaşmaktadır. Öğrencilerin 12. sınıfa geçtikleri yaz etütler gerçekleştirilmektedir. 12. sınıftan itibaren ise hafta sonu deneme sınavları uygulanmaktadır. Böylelikle öğrenciler ek özel derslere ve ek eğitim kurslarına ihtiyaç duymadan aynı eğitim kurumu bünyesinde üniversite sınavlarına hazırlanmaktadır.


Radikal Okulları her kademede öğrencilerinin sosyal gelişimlerini de desteklemektedir. Bu destek doğrultusunda öğrencilere çeşitli sanatsal ve sportif faaliyet imkanları sunulmaktadır. Bu faaliyetlere enstrüman eğitimleri ve sahne eğitimleri de dahildir.

Radikal Okulları İndirimleri
Radikal Okulları Yorumları
Devamını Gör
Radikal Okulları'nda Eğitim
Radikal Okulları Galeriler

Radikal Okulları Kampüsleri

Radikal Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Radikal Okulları Bornova Kampüsü
İzmir / Bornova
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Bornova Radikal Okulları Anadolu Lisesi, İzmir'in Bornova ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur....
Buca Radikal Okulları Anadolu Lisesi Kampüsü
İzmir / Buca
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Buca Radikal Okulları Anadolu Lisesi, İzmir'in Buca ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Radikal Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum