fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Tek Ada Okulları

Tek Ada Okulları hakkında detaylı tüm bilgilere hemen göz atın. Tek Ada Okulları fiyatlarına, veli yorumlarına, adreslerine, iletişim bilgilerine ve daha fazlasına kolayca ulaşın.

Tek Ada Okulları'nda Eğitim

Tek Ada Okulları, Türkiye’nin ve çocuklarımızın akademik standartlarını yükselterek 21. yüzyılı şekillendiren nesilleri hedefleyen seçkin bir eğitim kurumudur. Ege bölgesinin en büyük kampüsüne sahip olan Tek Ada Okulları, anaokulundan liseye kadar, 8 okul ile her sene 5000 öğrenciye 20 yıllık tecrübeye dayanan kaliteli eğitim sağlamaktadır. Tek Ada Okulları, geniş kampüsünde eğitim ile sosyal hayatı aynı çatı altında bulundurmaktadır. Tek Ada Okulları, sürekli değişmekte ve gelişmekte olan dünyada rekabetçi olan, eleştirel düşünce sahibi, özgün ve özgür, milli ve manevi değerleri benimsemiş, yenilikçi ve üretken bir neslin mutluca yaşadığı bir gelecek için kararlılıkla çalışmaktadır. Bu kurum, kendisiyle, ailesiyle, toplumuyla, değerleriyle barışık; yeniliklere ve eleştirilere açık, özgüvenli, sorumlu olarak yetişen; bilim, kültür, sanat, spor ve sosyal bilimler alanlarında dünyada bizleri en iyi şekilde temsil edecek lider ruhlu bireyler üretmeyi kendine görev bilmektedir.


Tek Ada Okulları’nın eğitim felsefesi, 7 unsurdan oluşmaktadır. Bunlar, Disiplin, öğrencilere öz disiplin ve sosyal farkındalık kazandırma; Akademik Başarı, eğitim sürecinde öğrencilerin bireysel gelişimine rehberlik etme; Sorumluluk, problem çözme yetenekleri geliştirme; Denetim, düzenli ölçmeler ile akademik gelişim takibi; Herkese Başarı, her alanda sunulan olanaklar ile hiçbir öğrencinin geride kalmamasını sağlama; Aile İle İşbirliği, aile ile sürekli iletişim halinde bulunma olarak tanımlanmaktadır.


Bu eğitim felsefesinin ışığında, Tek Ada Okulları yenilikçi ve özgün bir eğitim sistemi uygulamaktadır. Tek Ada Okulları eğitim sistemi bir takım ilerlemeci eğitim programları ve modelleri uygulamaktadır. Bunların ilki, “Mathazone Forest - Matematik Ormanı” uygulamasıdır. Bu programın amacı öğrencilere matematiği sevmeyi öğretmek ve onların matematik korkusunu ortadan kaldırmaktır. Bir matematik ormanı içinde öğrenciler sanat, müzik ve oyunlarla matematiği gün boyu zevkle öğrenme deneyimini yaşamaktadır. Her çocuğun farklılıklarına saygı duyan ve hiçbirini geride bırakmak istemeyen Tek Ada Okulları, Bireysel Öğrenme Stillerine yönelik eğitim sunmaktadır. Bu bağlamda, öğrencilerin öğrenme stilleri tespit edilip, onlara kendilerine en uygun olan öğretim yöntemi uygulanmaktadır. Tek Ada Okulları, anaokulu döneminde dil edinmenin ne kadar önemli ve bir o kadar da kolay olduğunun farkındadır. Bundan dolayı anaokulunda “Çift Dilli Eğitim Sistemi” uygulanmaktadır. Bu eğitim sayesinde minikler çok erken yaşta ikinci dil edinip ufuklarını genişletme ve evrensel bakış açısı elde etme fırsatına erişmektedir.


Tek Ada Okulları’nın fiziki yapısı da eğitim sistemi gibi çocukların başarısı ve mutluluğu için tasarlanmıştır. Kampüsün tasarım sürecinde köklü eğitim kurumlarına ziyaret edilmiş, tasarımları incelenmiş ve yüzlerce eğitim uzmanından ve akademisyenden fikir alınmıştır. Kampüsün mimari yapısı, iç tasarımı, sosyal olanakları, spor alanları ve diğer her şeyi uzmanlara danışılarak düzenlenmiştir ve tüm bu çabaların sonucunda 25 bin metrekareyi aşan büyüklükte muazzam bir eğitim ortamı yaratılmıştır. Yüzme havuzları, cep sinemaları, toplantı salonları, proje ve seminer odası, hayvanat bahçesi, oyun parkları, buz paten pisti, okçuluk, bowling, satranç, bale, jimnastik, yoga alanları; müzik odası, resim odası, uyku odaları, bilim, yemek, sanat ve zeka atölyeleri, drama evi, kütüphaneler ve laboratuvarlar Tek Ada Okulları Koleji’ni Türkiye’nin en iyi donatılmış eğitim kurumlarından biri olarak öne çıkarmaktadır.


Tek Ada Okulları, ilerici eğitim felsefesi, yenilikçi eğitim sistemi, tecrübeli kadrosu ve muazzam kampüsü ile vizyonunun doğrultusunda, akademik misyonunda kararlılıkla hedeflerine doğru ilerleyen bir eğitim kurumudur. Tek Ada Okulları mezunları, Türkiye’nin ve dünyanın geleceğini yönlendiren, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının ışığıyla aydınlanmış, etik ve insani değerlere bağlı dünya vatandaşları olarak toplumda yer almaktadır.


Tek Ada Okulları İndirimleri
Tek Ada Okulları Yorumları
Devamını Gör
Tek Ada Okulları'nda Eğitim
Tek Ada Okulları Galeriler

Tek Ada Okulları Kampüsleri

Tek Ada Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Tek Ada Koleji Bornova Kampüsü
İzmir / Bornova
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Bornova Tek Ada Koleji Anadolu Lisesi, İzmir'in Bornova ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. K...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Tek Ada Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum