fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Tercih Koleji

Tercih Koleji kampüs bilgilerini görüntüleyin. Kurumun; fiyat bilgilerine, veli yorumlarına ve iletişim bilgilerine ulaşarak kayıt hakkında detaylı bilgi alın.

Eğitime Bakış

TERCİH KOLEJİ

Tercih Koleji değerlerini ve kültürünü gelecek nesillere aktarmak adına ilk kampüsünü 2012 yılında açmış ve faaliyetlerine başlamıştır. Sancaktepe'de kurulmuş olan bu kampüs modern tarza mimariye sahip binalarda ve geniş bahçeleriyle öğrencilerin şehir içinde doğa ile iç içe eğitim görmelerine olanak tanımaktadır. Okul kurulduğu günden bu yana aynı heyecanla yoluna devam etmektedir. Okul bünyesinde anaokulu, ilkokul, ortaokul, sağlık meslek lisesi, anadolu lisesi ve akşam lisesi bulunmaktadır. Başarılı, mutlu, iletişim becerisi yüksek, kendine güvenen bireyler yetiştirmek ve geleceği emin ellere emanet etmek isteyen Tercih Koleji, uzman öğretmen kadrosu ile eğitimde fark yaratmayı hedeflemektedir. Okul kendisine emanet edilen her öğrenci ile özel olarak ilgilenmekte gelişimlerinin en üst seviyede olması için gelişim farklılıklarını göz önüne almakta ve bu farklılıklara uygun eğitim modelleri geliştirmektedir.


Tercih anaokulu okul öncesi eğitimi; dünyaya aktif, sosyal, anlamlı ve duygusal bulgularla dahil olma süreci olarak görmektedir. Okul bu nedenle çok çeşitli etkinlikleri öğrencilerinin gündelik yaşamlarına eşit bir biçimde yayarak tasarlamaktadır. Bu amaçla kendilerine emanet edilen öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini anaokulunun günlük yaşamı ile sınırlamamaktadır. Ebeveynler ile işbirliği içine girilmekte ve ailelerin çocuklarının gelişimlerine katkı sağlayabilmelerine imkan verilmektedir.


Tercij Koleji bünyesindeki ilkokul, öğrencilerin temel yeteneklerini keşfedip bu doğrultuda yetiştiren, süreci akademik alanda da yöneten, teknolojinin sunduğu son olanaklarla donatılan ekoloji ve fen dersleri laboratuvarlarıyla ayrıcalıklı bir eğitim olanağı sunmaktadır. Öğrenciyi ödevlerle sıkmak yerine okulda verimli çalışabilmesini sağlayacak kütüphaneler oluşturulmakta böylece öğrenciler sosyal, kültürel ve sportif aktivitelere katılabilecek zamanı bulmaktadırlar.


Tercij Koleji ortaokulunda yeni sisteme yönelik her türlü önlem alınmış ve gerekli tüm hazırlıklar tamamlanmıştır. Kampüste TEOG sınavına hazırlık çalışmaları doğrultusunda öğrenciler deneme sınavlarına girmekte ve geldikleri seviyeleri görebilme imkanı yakalamaktadırlar. Öğrenciler sınava hazırlık döneminde stresten uzak tutulmak adına rehberlik birimi ile entegre bir süreç ile okula devam etmekte ve karşılaşılan sorunlar doğru yöntemler kullanarak çözülmektedir.


Tercih Koleji anasınıfından lise son sınıfa kadar ağırlıklı olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. İkinci yabancı dil olarak Fransızcayı seçen okul bu dersi 4. sınıftan itibaren vermeye başlamaktadır. Eğitim anlayışı, öğrencilerin okulda öğrendiği yabancı dili günlük hayatında kullanabilmesini ve etkin bir şekilde konuşabilmesini hedeflemektedir.

Tercih Koleji Ümraniye Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi
Tercih Koleji İndirimleri
Tercih Koleji Yorumları
Devamını Gör
Eğitime Bakış
Tercih Koleji Ümraniye Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi
Tercih Koleji Galeriler
Tercih Koleji Yorumları

Tercih Koleji Kampüsleri

Tercih Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Sancaktepe Tercih Koleji  Kampüsü
İstanbul / Sancaktepe
comment-icon 112 Yorum announcement-icon 416 Duyuru
Özel Sancaktepe Tercih Tasarım Teknolojisi ve Yazılım Lisesi, Sancaktepe’de geleceğin bilgisayar mühendisleri, veri made...
Dudullu Tercih Koleji Anadolu Lisesi Ümraniye Kampüsü
İstanbul / Ümraniye
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Dudullu Tercih Koleji Anadolu Lisesi, ezberci ve tekdüze eğitimden uzak olarak öğrencilerin bireysel başarı potansi...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Tercih Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum