fb

Yön Koleji

Yön Koleji hakkında detaylı bilgilere hemen ulaşın. Okul kampüsleri, fiyatları, bursluluk bilgileri ve daha fazlasına kolayca ulaşın.

Yön Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Yön Koleji Anaokullar

Yön Koleji anaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Yön Koleji İlkokullar

Yön Koleji ilkokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Yön Koleji Ortaokullar

Yön Koleji ortaokullarını
inceleyin.

İNCELE

Yön Koleji Hakkında

  • Eğitime Bakış

YÖN KOLEJİ'NDEN EĞİTİM

Özel Yön Koleji, bünyesinde bulunan öğrencilerin; kültürel, sanatsal ve sosyal alanlarda gelişmiş, ulusal ve uluslararası değerlere sahip, öz güvenli, ülkesine ve dünyaya değer katabilecek mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yön Koleji, öğrencilerini sadece akademik yönden geliştirmeyi hedeflememektedir. Öğrencilerini çok yönlü olarak geliştirmeyi ve eğitmeyi hedefleyen özel kurum, birer dünya vatandaşı yetiştirmektedir. Yön koleji anaokulundan lise dönemine kadar öğrenci yetiştirmektedir.


Özel Yön Koleji, anaokulundan başlayarak yabancı dil eğitimi vermektedir. İngilizce ve Fransızca eğitim vermekte olan Yön, öğrencilerin bu dilleri ana dili gibi etkin kullanmasını planlamaktadır. Yön Koleji'nde öğrenciler, branşında başarılı ve üst düzeyde eğitim almış Türk öğretmenlerle eğitim görmekle birlikte ana dili İngilizce ve Fransızca olan eğitmenlerle birlikte dil öğrenme fırsatı yakalamaktadır.


Yön Koleji anaokulu dönemindeki öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini sağlamak amacı ile zengin içerikli olan YönX modeli ile eğitim vermektedir. Yön Koleji bu dönemde öğrencilere uygulamalı branş dersleri sunarak, eğitim programını oluşturan bilgilerin pekiştirmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda yaşıtları ile aynı ortamda bulunan öğrencilerin paylaşımcılık, dostluk, kardeşlik gibi duygularını geliştirmektedir. Okul öncesi bu dönemde öğrencilerin zihinsel gelişimlerini desteklemek amacı ile robotik ve kodlama derslerinin yanında, akıl oyunları dersleri de sunmaktadır. Öğrenciler Yön Koleji'nde gerek akademik gerek sosyal yönden, gelişimini devam ettirmektedir.


Öğrencilerin kişilik gelişimleri, oto-disiplin kazanımı, çalışma alışkanlıkları kazanması, hedef ve amaçların belirlenmesi açısından Yön Koleji ilkokulda eğitim programlarını buna göre düzenlemektedir. Öğrencilerin yetenek ve kabiliyetlerini ön plana çıkaran, öz güven gelişimini sağlayan ve birçok faaliyet ve etkinliğe yer veren eğitim programı ile öğrencilerin eğitimini desteklemektedir. Her sınıf seviyesinde uzman öğretmenler aracılığı ile öğrenim gören öğrenciler ezberden uzak bir eğitim hizmeti almaktadır.


YönX eğitim modeli ile Yön Koleji, üretkenlik ve girişimciliği işleyerek öğrencilerine öğretmeyi ve öğrenmeyi hedeflemektedir. Öğrencilerine doğru yönlendirmeler yaparak gelişim ve kalıcı beceriler sağlamayı amaçlamaktadır. Yön Koleji ortaokul döneminde uluslararası bireyleri bünyesinden mezun etmek amacı ile çalışmalarını çeşitlendirmektedir. Çeşitli öğrenci kulüpleri ile bir arada gelişimi sağlamaktadır. Yön Koleji, öğrencilerine verdiği eğitimle, başarının sadece sınıf içerisinde değil, yaşam boyunca olmasını hedeflemektedir.

Yön Koleji Anaokulu

Yön Koleji İlkokul

Yön Koleji Ortaokul

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum