fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Türk Yurdu Koleji

Türk Yurdu Koleji hakkında merak ettiğiniz bilgilere hemen ulaşın. Türk Yurdu Koleji fiyatlarına, veli yorumlarına, bursluluk sınav tarihlerine kolayca göz atın.

Türk Yurdu Koleji'nde Eğitime Bakış

Türk Yurdu Koleji, Türk Milli Eğitiminin temel amaç ve ilkeleri doğrultusunda, tüm çağdaş olanaklarını kullanarak öğrenci merkezli bir eğitim anlayışını uyguladığı, kişisel gelişime yer veren bir eğitim ortamı sunmayı hedefleyen seçkin bir eğitim kurumudur. Türk Yurdu Koleji, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını benimsemiş, evrensel bakış açısına sahip, kendine ve topluma sürekli katkıda bulunan, değişime açık, dürüst, hoşgörülü ve hem Türk milletinin hem dünyanın geleceğini şekillendirecek bireyler yetiştirmeyi görev bilmektedir. 25 yılı aşkın eğitim tecrübesine sahip olan Türk Yurdu Koleji, sürekli akademik hedeflerini artırarak eğitim alanına yeni bilimsel yaklaşımlarla katkıda bulunmaktadır. Böylece, eğitimde yeni bir çığır açan, çağın gerektirdiği nitelikte eğitim sağlayan, disiplin anlayışı ile takdir edilen bir eğitim kurumu olma vizyonuna doğru emin adımlarla ilerlemektedir.


Türk Yurdu Koleji Anaokulu

Türk Yurdu Koleji Anaokulu, “Okul öncesi eğitim çok önemli ve her çocuk için gereklidir.” ilkesini benimsemiş, üst düzey okul öncesi eğitim ve bakım sağlayan, sıcak ve güvenli bir eğitim yuvasıdır. Türk Yurdu Koleji Anaokulu, çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimini sağlamayı; onlara erken yaştan olumlu kişilik özellikleri, alışkanlıklar ve değerler katmayı hedeflemektedir. Türk Yurdu Koleji Anaokulu, çocukların sosyal ve zihinsel gelişimine katkıda bulunarak, onlara ilkokul ve ötesinde kullanacakları bilgi, beceri ve tavırları kazandırmaktadır. Öğrencilere Türk milletinin milli ve manevi değerlerini benimsetmeyle birlikte, Türk milletinin kıymetli dilini doğru kullanmayı da öğretmektedir. tecrübeli profesyonel öğretmenler ve sevgi dolu yardımcı öğretmenler bir birlik olarak öğrencilere unutulmaz bir okul öncesi eğitim deneyimi sağlamakta kararlıdır.


Türk Yurdu Koleji İlkokulu

Türk Yurdu Koleji İlkokulu, öğrencilerin hayat basamaklarına ilk adımlarını attıkları ilköğretim döneminde, öğrencilerin bütünsel psikososyal, ahlaki ve bilişsel gelişimini sağlamayı hedeflemektedir. Öğrencilere temel bilgi ve becerileri kazandırmanın yanı sıra, Türk Yurdu Koleji İlkokulu onları bireysel ilgi ve yeteneklerinin doğrultusunda milli manevi değerlerle yetiştirmeyi görev bilmektedir. İlk kez okula gelmenin heyecan verici olduğu kadar korkutucu olabileceğini bilen Türk Yurdu Koleji, yeni öğrencilere yönelik oryantasyon çalışmaları yürütmektedir. Okula gönül rahatlığı ile başlayan öğrenciler, hayatları boyunca öğrenmeyi seven bireyler olarak yetişmektedir. Türk Yurdu Koleji İlkokulu, kişilikli, karakterli ve erdemli bireyler yetiştirme amacıyla değer eğitimi sağlamaktadır. Okula özgün Değerler Eğitimi Kurulu ile hazırlanan program ile milli ve manevi değerlere sahip bireyler yetiştirilmektedir.


Türk Yurdu Koleji Ortaokulu

Türk Yurdu Koleji Ortaokulu, sağlam bir ilkokul eğitimine dayanarak ortaokul öğrencilerine yabancı dil kazandırmayı, temel bilgi ve becerileri aktarmayı, onları en az bir spor ve sanat dalında yetkin kılmayı hedeflemektedir. Beşinci sınıfta yabancı dil odaklı hazırlık sınıfı uygulanmaktadır. 8. sınıfa kadar etkin yabancı dil eğitimi devam etmektedir. Türk Yurdu Koleji Ortaokulu, Türkçe, matematik ve fen bilimleri başta olmak üzere temel akademik yeterlilik sağlamakla birlikte, köklü eğitim tecrübesi ile öğrencilerini ulusal sınavlara hazırlamaktadır. 5. sınıfta başlayan sınav hazırlık süreci, gittikçe hızlanarak ve yoğunlaşarak öğrencileri başarıya ulaştırmayı hedeflemektedir. Sanatsal ve kültürel kulüpler, beceri ve sanat atölyeleri, teknoloji tasarım sınıfı, geniş spor alanları ve büyük bir kütüphane sayesinde öğrenciler sanatsal, kültürel ve sportif gelişim sağlayabilmektedir. Her öğrenci bir alanda ustalaşma yolunda ilerleme göstermektedir.


Türk Yurdu Koleji Anadolu Lisesi

Lise dönemi, öğrencilerin yetişkin hayatlarına adım attıkları, dünya görüşlerini derinleştirdikleri ve geleceklerini şekillendirdikleri bir süreci kapsamaktadır. Türk Yurdu Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerinin bu süreçte araştırmacı, sorgulayıcı, eleştirel düşünen, girişimci, teknoloji kullanabilen ve kendini etkili bir şekilde ifade edebilen bireyler olarak yetişmelerine büyük önem vermektedir. Lise döneminde eğitim-öğretim süreci ve sınav hazırlık çalışmaları her daim bu doğrultuda yürütülmektedir. Türk Yurdu Koleji, sınav hazırlık sürecinde öğrencilerini dershanelere, kurslara veya özel öğretmenlere muhtaç bırakmamayı hedeflemektedir. Güncel sorular ile hazırlanan denemeler uygulanmakta ve bunların sonuçlarına göre öğrencilerin eksik noktaları tespit edilip etüt programları ile karşılanmaktadır. Özellikle 11. ve 12. sınıfta birebir takviye, destek ve geliştirme programları sunulmaktadır. Türk Yurdu Koleji Anadolu Lisesi, kuvvetli bir eğitim temeli oluşturup, eksikleri erkenden yok etmeyi hedeflemektedir. Böylece, Türk Yurdu Koleji Anadolu Lisesi mezunları üniversiteye geçiş sınavlarında büyük başarılar elde etmektedir.

Türk Yurdu Koleji Tanıtım Filmi
Türk Yurdu Koleji İndirimleri
Türk Yurdu Koleji Yorumları
Devamını Gör
Türk Yurdu Koleji'nde Eğitime Bakış
Türk Yurdu Koleji Tanıtım Filmi
Türk Yurdu Koleji Galeriler

Türk Yurdu Koleji Kampüsleri

Türk Yurdu Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Keçiören Türk Yurdu Koleji Kampüsü
Ankara / Keçiören
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Ankara Keçiören’de okul öncesi eğitimi veren ilkokulunda eğitim saat 09.00’da başlar, akşam 16.15’te son bulur. 20 kişil...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Türk Yurdu Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum