fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Alp Koleji

Alp Koleji için tüm eğitim bilgilerini bir arada görüntüleyin. Fiyatlar, eğitim anlayışları, fotoğraflar ve daha fazlasına hemen ulaşın.

Alp Koleji Hakkında

  • Alp Koleji'nde Eğitime Bakış

Alp Koleji, 2013 yılında Sağlık Meslek Lisesi ile ile eğitim alanında faaliyet vermeye başlamıştır. 2016 yılında öğrenci kapasitesi 200 olan tesis alt yapısı ile anaokulu açılmıştır. 2017 yılında ilkokul ve 2018 yılında ortaokul alanlarını da bünyesine katmıştır. Alp Koleji, öğrencilerini Atatürk İlke ve İnklaplarına, cumhuriyetin temel prensiplerine bağlı, geleceğe hazır, öğrenmeyi temel prensip olarak benimseyen ve başarılı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.


Alp Koleji, Türk Milli Eğitiminin amaçlarını temel unsurlar olarak benimseyerek, her çocuk akıllıdır felsefesi ile çağın ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda, öğrenciyi merkeze alan bir yaklaşım ile eğitim vermektedir.


Anaokulunda; Çoklu Zeka ve Proje Tabanlı Eğitim Modeline uygun Montessori, Reggio Emilia ve Orff gibi farklı modellerin sentezlenmesi ile öğrencilerin fiziksel ve zihinsel gelişimine uygun etkinlikler ve programlar düzenlenmektedir.


İlkokul ve ortaokulda, yapılandırmacı eğitim yaklaşımı temel alınarak; öğrencilerin kendilerini tanımaları, ilgi ve yeteneklerini keşfederek geliştirmelerine yardımcı olmak, sosyal beceriler kazanmalarını desteklemeye yönelik bir öğretim sistemi kurulmuştur. Alp Koleji, öğrencilerini sınava hazırlamaya ek olarak yeni nesil eğitim yaklaşımı ile akademik kariyerine ve sosyal yaşama da hazırlamaktadır. Tasarım ve sosyal odaklı, proje tabanlı, beceriye dayalı planlanan eğitim programlarında yüzme, robotik kodlama, okçuluk, drama, akıl oyunları, düşünme becerileri derslerine yer verilmektedir.


Alp Sağlık Koleji, donanımlı teknik laboratuvarları, uzman eğitim kadrosu ile deneyimleyerek öğrenmeyi temel almakta ve bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak öğrenci merkezli yöntemler ile kalıcı eğitim vermektedir.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum