fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Ataevler Koleji

Ataevler Koleji hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

Ataevler Koleji'nde Eğitime Bakış

Ataevler Koleji, eğitimin hayattaki değerinin ve kutsallığının farkında olma görüşü ile hizmet etmekte olan seçkin bir eğitim kurumudur. Kaliteli bir eğitimin zekayı hür kıldığını, hayal kurmanın kilidini açtığını ve özsaygının temelini attığı inancına sahiplerdir. Ataevler Koleji her öğrencinin bireyselliğine ve bağımsızlığına büyük önem vermektedir. Öğrencilerin kendilerini ve dünyayı deneyimlerken kendi hayallerini ve hedeflerini belirlemeleri gerekmektedir. Bu hedeflere ulaşabilmeleri için öğrencilerin doğru rehberlik eşliğinde kendi kendilerini geliştirmeleri çok önemlidir. Bunun için Ataevler Koleji sunduğu nitelikli eğitim ve donanımlı kampüsü ile öğrencilere hedeflerine ulaşmaları için her fırsatı sağlamayı hedeflemektedir. Öğrencilerin sürekli değişen dünyaya ayak uydurabilmeleri için geniş kapsamlı bir eğitim programı sunulmaktadır. Sistemli ve teknolojik eğitimin yanı sıra bilimsel ve sanatsal faaliyetlere de yer verilmektedir. Birçok ders dışı etkinlikler ile öğrencilerin çok yönlülüğüne katkıda bulunulmaktadır.

Ataevler Koleji eğitim programı, öğrencileri her açıdan yetiştirme amacı ile birçok farklı alanda nitelikli unsurlara yer vermektedir. Öncelikle her öğrencinin hoş vakit geçirebileceği, sağlıklı ve güvenli bir kampüsün bulunması ve verimli bir fiziki yapıya sahip olması Ataevler Kolejini seçkin bir kurum olarak öne çıkarmaktadır. Bireye özgü eğitime değer veren Ataevler Koleji her öğrencinin gerekli bireysel ilgi ve rehberliğe ulaşabilmesi için küçük sınıf kapasitelerine ve yüksek öğretmen-öğrenci oranlarına sahiptir. Öğrencilerin fiziksel ve duygusal sağlığı Ataevler Koleji için büyük bir önceliktir. Bundan dolayı sportif faaliyetler, fiziksel ve duygusal gelişim eğitimi ve psikolojik danışmanlık her öğrenciye sunulmaktadır. Kültürel ve sanatsal açıdan gelişimleri için öğrencilere sosyal ve sanatsal faaliyetler, kültürel geziler ve drama eğitimi sunulmaktadır.

Ataevler Koleji öğrencilerini akademik dünyanın öncüleri olarak yetiştirmeyi görev bilmektedir. Bundan dolayı hem akademik dünyanın dili olan İngilizce eğitimine hem de kapsamlı bilimsel eğitime öncelik tanımaktalardır. Çok dilli eğitim sistemi sayesinde öğrencilere en doğal ve verimli şekilde dil yetenekleri kazandırılmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin hem Türkçe hem İngilizce akademik metinler oluşturabilmeleri için akademik dil eğitim verilmektedir. Profesyonel hayatlarına gerekli olan, değerli bağlantılar oluşturmalarını sağlayacak metinleri yazabilmeleri için de sosyal dil eğitimi sağlanmaktadır. Öğrencilerin akademik taraflarını üst seviyeye getirme amacı ile bilimsel düşünme eğitimi ve akademik STEM-A (Fen, teknoloji, mühendislik, matematik, sanat) eğitimi sunulmaktadır. Öğrencilere bilgi çağının gerektirdiği dijital becerileri kazandırma amacıyla Dijital Vatandaşlık eğitimi de sunulmaktadır. Tüm bu eğitimler sayesinde öğrenciler akademik dünyada kendini etkili bir biçimde ifade edebilen, kapsamlı akademik ve bilimsel bilgiye sahip, dijital dünyaya ayak uyduran bireyler olarak yer alabilmektedir.

Ataevler Koleji; anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim sunmaktadır. Ataevler Koleji anaokulu, 4-6 yaş aralığındaki çocuklara en üst seviye bakım ve eğitim sağlama konusunda kararlıdır. Bu kademede öğrencilere öğrenme sevgisi ve temel alışkanlıklar kazandırılmaktadır. Ataevler Koleji İlkokulu ise öğrencilerin ilk akademik eğitim deneyimlerini eğlenceli ve verimli kılmayı hedeflemektedir. Uzman eğitim kadrosu ile çok yönlü eğitim sunmayı amaçlayan Ataevler Koleji İlkokulu, öğrencilere nitelikli bir eğitim deneyimi sağlamak amacıyla kampüsünde geniş oyun ve spor alanları, fen ve bilgisayar laboratuvarları, teknoloji ile donatılmış derslikler ve çeşitli atölyeler bulundurmaktadır. Ortaokul dönemi ise öğrencilerin çocukluktan erginliğe geçiş yaptığı evre olarak çok önemli bir süreci kapsamaktadır. Ataevler Koleji Ortaokulu, öğrencilere bu dönemde en iyi eğitimi ve kişisel gelişimi sağlamayı görev bilmektedir. Ortaokul döneminin en önemli unsurlarından biri de liseye hazırlık sürecidir. Ataevler Koleji öğrencilere en güncel akademik bilgileri sağlamanın yanı sıra, onları lise geçiş sınavlarına hazırlama konusunda kapsamlı faaliyetler yürütmektedir. Denemeler, akademik rehberlik ve özel ders çalışma programları sayesinde öğrenciler en iyi şekilde lise sınavına hazırlanıp ülkemizin en iyi liselerinde yer alabilmektedir.

Ataevler Koleji Tanıtım Filmi
Ataevler Koleji İndirimleri
Ataevler Koleji Yorumları
Devamını Gör
Ataevler Koleji'nde Eğitime Bakış
Ataevler Koleji Tanıtım Filmi
Ataevler Koleji Galeriler

Ataevler Koleji Kampüsleri

Ataevler Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Nilüfer Ataevler Koleji Kampüsü
Bursa / Nilüfer
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ataevler Koleji Ortaokulu, öğrencilerine verdiği eğitimlerde Bursa Nilüfer bölgesinde Ataevler koleji bünyesinde ze...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Ataevler Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum