fb

Avrupa Koleji

Avrupa Koleji hakkında detaylı bilgiye hemen ulaşın. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde okullarını hemen inceleyin.

Avrupa Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Avrupa Koleji Anaokullar

Avrupa Koleji anaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Avrupa Koleji İlkokullar

Avrupa Koleji ilkokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Avrupa Koleji Ortaokullar

Avrupa Koleji ortaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Avrupa Koleji Liseler

Avrupa Koleji liselerini
inceleyin.

İNCELE

Avrupa Koleji Hakkında

  • Avrupa Koleji'nden Eğitime Bakış
  • Avrupa Koleji Tanıtım Filmi

AVRUPA KOLEJİ'NDEN EĞİTİM

Avrupa Koleji Okulları 1995 yılında ilk olarak kurulum çalışmalarını başlatmıştır. Kurulduğu zaman Almanca ilk dil olarak ve ikinci dil olarak İngilizce eğitim veren Türkiye'nin tek özel okulu olmaktadır. 2013 senesinde 21. yüzyıl okul modelleri araştırılarak okullarını geliştirme fikri almıştır. Öğrenci ihtiyaçları ve çağın gereksinimleri göz önünde bulundurularak oluşturulan eğitim ortamları Türk Eğitim Sistemine farklı bir bakış açısı kazandırarak beceri, yaratıcı ve fikir üretme üzerine odaklanan bir eğitim modeli üzerine temellendirilmiştir.


Avrupa Koleji, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, küreselleşen dünyada etkin yer alabilecek görüşe sahip, yaratıcı, düşünceli, insanlığa ve çevreye duyarlı, mutlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmeyi kendilerine esas kılmaktadır. Avrupa Koleji Okulları'nın eğitim ve öğretimdeki amacı öğrencilerini çok yönlü olarak geliştirmektedir. Özel okul 21.yüzyılın eğitim alanındaki teknolojik gelişmeleri ışığında öğrencilerini bilinçlendirmenin yanında, bilgi edinme yeterliliğini vermeyi de hedeflemektedir. Özel kolejde öğrenciler ihtiyaç duyduğu bilgileri kendi beceri ve yetenekleri ile keşfetmelerini ve bu bilgileri etkin olarak kullanabilme becerilerini onlara aktarmaktadır.


Öğrenimin ilk yılları olan anaokulu ve ilkokul düzeyinde öğrencilerin gelişimlerini yakından takip ederek onları bir sonraki düzeye eksiksiz olarak geçmelerini sağlamaktadır. Okulda öğrenciler çağdaş, demokratik bir eğitim anlayışı ile yetiştirilmektedir. Anaokulunda oyun temelli yaklaşımlarla öğrencilere bilgi sunmakta olan Avrupa Koleji, ilkokul düzeyinde ise öğrencilerin okulu sevmesi, öğrenme ve araştırma zevki kazanması için gereken temel becerileri onlara aktarmaktadır. Milli Eğitim programlarına uygun olarak erken yaşta ilk yıllar programı olan "PYP" yöntem ve teknikleriyle zenginleştirilmiş eğitim programları öğrenci hizmetine sunulmaktadır. Avrupa Koleji'nde öğrenciler için oluşturulan ortamlar onlara; merak, araştırma, keşif yapma gibi duygular oluşturmaktadır. Okulda sunulan temel bilgiler günlük yaşamla ilişkilendirilerek sunulan bilginin kalıcılığı sağlanmaktadır.


Özel Avrupa Koleji Okullarında öğrenciler için hazırlanan eğitim programları tüm sınıf düzeylerinde konuların ilgili mekanlarda işlenmesi ve öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi amacıyla şehir içi/dışı geziler düzenlenerek hedeflenmektedir. Tüm öğrenim faaliyetlerinde öğrenci merkezli eğitim sunan Avrupa Koleji öğrencilerine yaparak-yaşayarak öğrenmelerini temel almaktadır. Özel kolej, öğrencilerin akademik çalışmalarını zenginleştirmek amacıyla proje ve portfolyo sunumları, belirli gün ve haftalar ile ilgili kutlamalar ve öğrencileri alanında uzman bireylerle bir araya getiren söyleşiler planlamaktadır.


Avrupa Koleji, uluslararası standartlarda eğitim hizmeti sağlayarak öğrencilerinin birer dünya vatandaşı olmasını hedeflemektedir. Kendine özgün olan eğitim programı ile öğrencilerine hizmet vermekte olan özel eğitim kurumu, Türkiye Cumhuriyetinin özgün koşulları içerisinde ulusal ve uluslararası eğitim modellerini aynı düzeyde harmanlayıp zenginleştirerek, öğrencilerine etkin bir yabancı dil eğitimi sunmakta ve üst düzeyde üniversite başarısı için öğrencilerini alanında uzman öğreticilerle eğitmektedir. Yaratıcı, gelişen, geliştiren ve ülkeye faydalı bireyler yetiştirmek Avrupa Koleji'nin temel hedefleri arasındadır.


Avrupa Koleji Anaokulu

Avrupa Koleji İlkokul

Avrupa Koleji Ortaokul

Avrupa Koleji Lise

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum