fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Form Koleji

Form Koleji; fiyatlarına, veli yorumlarına, adreslerine ve iletişim bilgilerine ulaşın. Form Koleji hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere hemen göz atın.

Form Koleji Hakkında

  • Eğitim Felsefesi

FORM KOLEJİ

Form Koleji vermiş olduğu eğitimi 4 ana başlık altında belirtmiştir.

  • Akademik Form

Form Koleji öğrencilerinin bilgiyi öğrenme ve kullanabilecek seviyeye gelme sürelerinin farklı olduğunu düşündüğünden öğrenci merkezli bir yapıyla eğitim hizmeti verilmektedir. Öğrenciler ön yargılarından arınarak öğrenecekleri her konuyu hayatlarında kullanabilecekleri yeterliliğe ulaşmak için çaba sarf edebilecekleri uygun ortamlar yaratılarak geleceğe hazırlanmaktadır.


  • Tematik Form

Form Koleji, müfredatına dahil ettiği konuları tek bir ders üzerinden işlemek yerine, eğtim dönemi boyunca diğer tüm derslere entegre ederek konuların öğrencilerin zihinlerinde yer edinmesini amaçlayan bir yapıda eğitim vermektedir. Bu uygulamanın amacı öğrencilerin konular arasında bağlantı kurabilmesini sağlamaktır. Planlanan sınıfiçi etkinlikler sayesinde ders konuları öğrenciler arasında münazara edilerek tartışılır ve böylece her öğrenci aktif bir şekilde derslere katılabilme imkanı bulmaktadır.


  • Sosyal Form

Form Koleji öğrencileri küreselleşen bir dünyada günümüzü yakalayan ve geleceği hayal eden, farklı kültürlerle iç içe ve olan ve bu kültürlere saygı duyan bireyler olarak yetiştirilmektedir. Uygulanan eğitim programı ile öğrenciler aynı zamanda toplumsal konulara farklı bakış açıları getirerek sorunların çözümü noktasında inisiyatif almaktadırlar. Rehberlik birimi ile gelişimi gözlemlenen öğrencilerin durumları ailelerle paylaşılır ve gerekli aksiyonlar alınarak öğrencilerin eksik yönleri güçlendirilir.


  • Sanal Form

Form Koleji, teknoloji ile iç içe büyüyen öğrencilerin bu teknolojiyi en doğru ve etkili şekilde kullanabilmeleri adına onları eğiten ve yol gösteren bir yapı sayesinde öğrencilerin başına gelme ihtimali olan olumsuzlukların önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Sanal dünya ile öğrenciler sanal arkadaşlıklar kurmakta ve bu kanal üzerinden bilgi alışverişi yapmaktadır. Okul bu noktada öğrencilerinin doğru arkadaşlıklar kurması için seminerler ve paneller düzenlenmekte öğrenciler bilinçlendirilmektedir.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum