fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Odak Okulları

Odak Okulları hakkında tüm detaylara kolaylıkla ulaşın. Odak Okulları eğitim seviyesi hakkında en kapsamlı bilgileri inceleyin.

Odak Okulları'nda Eğitim

Odak Okulları, sıradan eğitim anlayışından uzak yapısı ile yenilikçi bir öğrenim süreci oluşturmaktadır. Standartların dışında seyrederek küçük yaştan itibaren öğrencilerine ayrıcalıklı bir eğitim hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın oluşturduğu eğitim müfredatına ek olarak yürütülen çalışmalar beraberinde öğrencilerin gelişimine doğrudan katkı sağlamaktadır. Odak Okulları, öğrenci merkezli eğitim yaklaşımları düzenleyerek başarının sürekliliğini sağlamaktadır. Okul, aile, öğrenci üçgeni içerisinde eğitim veren kurum eğitimin kalıcılığını artırmaktadır. Sunulan eğitimi pekiştirmek için gerekli etkileşimleri ders içi ve dışı programlarla sağlayabilmektedir. Kurum, hazırladığı eğitimi hayattan örneklerle sürdürerek kalıcı öğrenme ortamı yaratmaktadır. Odak Okulları'nda akademik ağırlıklı bir eğitim sunulmaktadır. Akademik başarıyı en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemekle birlikte kültürel ve sosyal yetkinlikler de kazandırmaktadır. Teknolojik eğitim ortamlarında ayrıcalıklı bir hizmet sunmaktadır.


Odak Okulları, öğrencilerinin bireysel farklılıklarının bilincinde olarak tam zamanlı öğrenme uygulamaları gerçekleştirmektedir. Her öğrenci bir birey olarak kabul edilerek onların öğrenme farklılıklarını bilmektedir. Yenilikçi eğitim anlayışı ile birlikte sınıflardaki öğrenci mevcudunu sınırlı sayılarda tutmaktadır. Öğrencilerle birebir ilgilenme olasılığını artıran bu anlayışla birlikte sunulan eğitimi yakından takip etmektedir. Kurum, bünyesindeki öğrencilerle sürekli olarak etkileşim halinde bulunmaktadır. Böylelikle eğitim sürecinde oluşabilecek pürüzlerin çözümünü kolay kılmaktadır. Aynı zamanda bu yaklaşımla birlikte eğitimin kalitesini artırmaktadır. Kidea eğitim yaklaşımıyla birlikte öğrencilere sunulan bilgiler kalıcı hale gelmektedir. KIDEA yaklaşımında öğrencilerin başarı katsayısı artmaktadır. Bilgi tabanlı öğrenme modeliyle öğrencilere sunulan bilgiler yaşamın içine entegre edilmektedir. Yaşam boyu öğrenme becerisini öğrencilere aktaran kurumda bilginin kalıcılığı esas kılınmaktadır. Odak Okulları fiyatları kurumun fiziksel özelliklerinden eğitim kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir.


Odak Okulları Anaokulu

Odak Okulları Anaokulu, okul öncesinde ayrıcalıklı bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Bu amaçları doğrultusunda oluşturduğu okul öncesi eğitim programları MEB müfredatı çerçevesinde şekillendirilmektedir. Alanlarında uzman öğretmenler eşliğinde uluslararası programlar ve eğitim yaklaşımları öğrencilere sunulmaktadır. Dünyaca geçerliliği koruyan okul öncesi programlarla birlikte öğrencilerin gelişimleri desteklenmektedir. Okul öncesi eğitim dönemi öğrenciler için oldukça önemlidir. Okul öncesinde alınan eğitim ilerleyen eğitim hayatını doğrudan etkilemektedir. Anaokulu seviyesinde yabancı dil eğitiminin de temeli atılmaktadır. Odak Okulları Anaokulu, öğrencilerinin; bilişsel, sosyo-kültürel, dil, psiko-motor ve özbakım becerilerinin gelişiminde aktif rol oynamaktadır. Küçük yaştaki öğrencilerin bilgiyi keşfedebilmesini desteklemek adına merak uyandırıcı içerikler oluşturmaktadır. Odak Okulları, öğrenci ihtiyaçlarını gözeterek oluşturduğu eğitim ortamlarında ayrıcalıklı bir hizmet sunabilmek adına çalışma programlarını çeşitlendirmektedir.


Odak Okulları Anaokulu'nda yabancı dil eğitimi verilmektedir. Türk ve native öğretmenler eşliğinde yürütülen eğitim sürecinde İngilizce dil eğitimin temeli anaokulu seviyesinden itibaren atılmaktadır. Erken yaşta İngilizce dil eğitiminin temel amacı, öğrencilerin küçük yaştan itibaren dil bilgisel gelişimini desteklemektir. Odak Okulları, İngilizceyi sevdirerek başka bir dilde iletişim kurulabileceğini de öğrencilere hissettirmektedir. Odak Okulları Anaokulu, öğrencilerinin konuşma, anlama becerilerini kullanarak dil gelişimini desteklemektedir. Kurum bünyesinde anasınıfı seviyesindeki öğrencilere yarım gün Türkçe, yarım gün ise İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Yalnızca ders içerisinde değil yemekhanede, bahçede, oyunlarda ve yaşamın farklı noktalarında eğitim sürekliliği uygulanmaktadır. Böylece öğrenciler sunulan eğitimi hayata entegre ederek yaşam boyu öğrenme becerisini geliştirmektedir. Odak Okulları, öğrencilerin her alanda gelişimini destekleyerek bir sonraki eğitim seviyesine hazır halde olmasını sağlamaktadır.


Odak Okulları İlkokulu

Odak Okulları, her öğrencinin bir birey olduğunu kabul ederek eğitimi öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda güncellemektedir. Öğrencilerin bireysel özelliklerini dikkate alarak gelişimlerine en doğru etkiyi gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Bu hedefleri doğrultusunda alanlarında güçlü akademisyenlerle kaliteli bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Öğrencilerin bireysel özellikleri ve gelişim özellikleri dikkate alınarak özgün eğitim yaklaşımları düzenlenmektedir. Akademik gelişimin yanı sıra öğrencilerin öz farkındalıklarını yükseltmeye yönelik faaliyetler de kurumda sürdürülmektedir. Odak Okulları İlkokulu, ders içi ve ders dışı faaliyetlerle öğrencilerin gelişimlerine doğrudan fayda sağlamaktadır. Okul, ders çalışmalarına ek olarak; takım sporları, jimnastik, okçuluk, görsel sanatlar, müzik, robotik kodlama gibi aktivite ve çalışmalar sürdürmektedir. Böylelikle öğrencilerin ilgili, yetenekli ve başarılı olduğu alanlar ön plana çıkmaktadır. Öğrencilerin gelişimlerini zihinsel ve fiziksel olarak destekleyerek kalıcı bir süreç yaratmaktadır.


Odak Okulları Ortaokulu

Odak Okulları Ortaokulu, öğrencilerin eğitim alanlarındaki eksiklerini tamamlamak adına çalışma programlarını detaylandırmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına ek olarak oluşturulan modellerle birlikte kalıcı bir öğrenim sunmayı hedeflemektedir. Odak Okulları'nın eğitim modeli olan KIDEA ile ortaokul eğitiminin tüm temelleri oluşturulmaktadır. Öğrencilerin eksiksiz öğrenme ortamlarında doğru eğitim alabilmesi adına alanlarında donanımlı akademisyenler görev almaktadır.


Odak Okulları Ortaokulu'nda sınavlara yönelik eğitim çalışmaları da düzenlenmektedir. Özel okul, öğrencilerin hedefleri doğrultusunda emin adımlarla yürüyebilmelerini desteklemek adına liseye geçiş sınavlarına yönelik programlar hazırlamaktadır. Öğrencilere test ve deneme sınavları yapılarak onların gelişimleri yakından takip edilmektedir. Aynı zamanda yoğunlaşan bu eğitim temposundan öğrencilerin olumsuz etkilenmemesi adına çeşitli faaliyet ve aktiviteler oluşturulmaktadır. Kapsamlı bir eğitim sunmayı hedefleyen Odak Okulları, bünyesindeki öğrencilerin mutlu, başarılı, farklı düşünebilen, bakış açısı geniş bireyler olarak yetişmesini desteklemektedir.

Odak Okulları Tanıtım Filmi
Odak Okulları İndirimleri
Odak Okulları Yorumları
Devamını Gör
Odak Okulları'nda Eğitim
Odak Okulları Tanıtım Filmi
Odak Okulları Galeriler

Odak Okulları Kampüsleri

Odak Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Odak Okulları Silivri Kampüsü
İstanbul / Silivri
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Silivri Odak Okulları Anaokulu, öğrencilerini öz güvenli, iletişim kurabilen, empati yapabilen ve paylaşımcı bireyl...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Odak Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum