fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Uğur Koleji

Uğur Koleji fiyatlarını, fotoğraflarına, veli yorumlarına hemen göz atın. Uğur Koleji; anaokulu, ilkokul ve ortaokul bilgilerine vakit kaybetmeden ulaşın.

Uğur Koleji'nde Eğitime Bakış

UĞUR KOLEJİ'NDE EĞİTİM

1990 yılında Türkiye Cumhuriyeti'ne çağdaş, yaratıcı ve demokratik bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan özel okul ilk olarak Özel Uğur Lisesi adı altında çalışamalarına başlamıştır. 1995-1996 yılında ilk öğretim binalarını hizmete açmakla birlikte anaokulundan üniversiyete ilkesi ışığında eğitime devamlılığını sürdürmektedir.


Uğur Koleji, ulusal ve milli değerler yanında uluslararası standartlarda eğittiği öğrencilerle küreselleşen dünyada yer almalarını sağlamak amacı ile International Baccaureate Organization (IBO) diploma programını uygulama konusunda yetkilendirilmiştir.


Uğur Koleji Florya 22.000 metrekare kapalı alanı ile öğrencilerin rahat ve ferah ortamlarda eğitim görmelerine olanak sağlamaktadır. Öğrenciler Uğur'da çok yönlü olarak bilinçlendirilmektedir. Öğrenim süresi içerisinde etkin ve yararlı materyallerle eğitim almakta olan öğrenciler, her açıdan bilinçlendirilerek uluslararası standartlarda öğrenim görmektedir.


Uğur Koleji'nde küçük yaştan itibaren eğitim başlamaktadır. Okul öncesi dönemden lise dönemine kadar örgün olarak eğitim hizmeti sağlayan kurum, örtücü bir program uygulamaktadır. Bu sayede anaokulundan lise dönemine kadarki öğrencilere sunulan bilgiler birbirini tamamlamaktadır. Robotik kodlama eğitimi küçük yaştaki öğrencilerin eğitim programına eklenmiştir.


Öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda donatılan eğitim binası ile onların eksiklerini en doğru biçimde gidermek amaçlanmaktadır. Okulun fiziki imkanları ile öğrencilerin fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemeyi mümkün kılmaktadır. Çeşitli yaklaşımlarla eğitim hizmetini sürdürmektedir. Uğur Koleji'nde bulunan rehberlik servisi öğrencilerin sorun ve problemlerini çözmekte, onları problem çözme konusunda bilinçlendirmektedir. Aynı zamanda öğrencilerin sınav kaygılarını azaltmakta, gelecekte onları meslekler hakkında bilinçlendirmekte, zihinsel olarak rahatlamalarına olanak sağlamaktadır.


UĞUR KOLEJİ'NDE YABANCI DİL

Uğur Koleji yabancı dille öğrencileri erken yaşta buluşturmaktadır. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi sağlamakta olan özel okul, uluslararası standartlarda eğitim vererek öğrencilerin birer dünya vatandaşı olmasını amaçlamaktadır. Çağın gerekliliklerinden birisi olan yabancı dil eğitimi, öğrencilere alışılmış bir biçimde değil ezberci sistemden uzak tamamen yaparak-yaşayarak öğrenme biçiminde devam etmektedir. Bu şekilde öğrenciler yabancı dili sevmekte ve öğrenme arzuları daha da artmaktadır. İngilizce alanında çeşitli başarılara imza atmış olan Uğur Koleji İngilizce eğitimi ile 2018 yılında sertifika almaya hak kazanmıştır. Cambridge Assessment English sınavında yüzde 94'lük bir başarıya imza atarak Cambridge Üniversitesi'nin düzenlediği sınavda British Side English Language School adına üstün başarı belgesi kazanmışlardır. Uğur Koleji; 2002 senesinden bu yana her sene İngilizce alanında üstün başarı göstermektedir. İngilizce eğitimin yanında diğer branş yabancı dil eğitimi olarak Almanca ve İspanyolca eğitimi de Uğur Koleji'nde verilmektedir.


Sanat ve spor alanlarında oluşturduğu branş derslerle öğrencilerin fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklerken aynı zamanda öğrencilerin yeteneklerini ve ilgi alanlarını ön plana çıkarmayı amaçlamaktadır. Uğur Koleji'nin sunduğu branş dersler; basketbol, futbol, voleybol, yüzme, bale, savunma sanatları(karate, tekvando), resim, şan ve enstrüman, satranç, robotik kodlama, temel oyunculuk atölyesi şeklinde sıralanabilmektedir.

Uğur Koleji Tanıtım Filmi
Uğur Koleji İndirimleri
Uğur Koleji Yorumları
Devamını Gör
Uğur Koleji'nde Eğitime Bakış
Uğur Koleji Tanıtım Filmi
Uğur Koleji Galeriler

Uğur Koleji Kampüsleri

Uğur Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Era Koleji Florya Kampüsü
İstanbul / Küçükçekmece
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Uğur Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum