fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Adana Koleji

Adana Koleji hakkında merak ettiğiniz her bilgiye kolaylıkla ulaşın. Adana Koleji'nin eğitime bakış açısını inceleyin.

Adana Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

İlkokullar

Adana Koleji İlkokullar

Adana Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Adana Koleji Ortaokullar

Adana Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Adana Koleji Liseler

Adana Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Adana Koleji Hakkında

  • Adana Koleji'nde Eğitim
  • Adana Koleji Tanıtım Filmi

Adana Koleji eğitim öğretim hayatındaki başarılarıyla ön plana çıkmaktadır. Anasınıfından başlayarak ilk, ortaokul ve lise seviyelerinde eğitim vermektedir. Öğrencilerinin kişisel olgunluklarının artmasında etkili rol oynamaktadır. Akademik gelişim ağırlıklı bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Adana Koleji'nde ayrıcalıklı bir eğitim hedeflenmektedir. Bununla birlikte okulun fiziki imkanları çağın gereklilikleri kapsamında oluşturulmuştur. Mezun ettiği öğrencilerin toplumsal hayata ve iş hayatına etkili biçimde hazır bireyler olmalarını sağlamaktadır. Adana Koleji'nde güçlü akademik kadro bulunmaktadır. Öğretmen kökenli kurucular tarafından hazırlanan kurum, bünyesindeki eğitmenler konusunda hassastır.


Öğretmenler, alanlarındaki başarıları, deneyimleri ve yeteneklerine göre özenle seçilerek görev almaktadır. Fiziki imkanlarını öğrenci merkezli çalışmalar sonucunda hazırlayan Adana Koleji, merkezi bir konumdadır. Böylelikle ulaşım açısından öğrenciler herhangi bir zorluk yaşamamaktadır. Onların gelişimi açısından çeşitli fiziksel, sportif ve sanatsal faaliyetler oluşturulmaktadır. Öğrencilerin okula olan bağlılıklarını artırmak adına çeşitli eğitim çalışmaları uygulanmaktadır. Adana Koleji'nde öğrencilerin her açıdan gelişimi sağlanmaktadır.


Adana'da bulunan kolej çok yönlü ve akademik alanda güçlü bireyler yetiştirmek adına ayrıcalıklı çalışmalar sürdürmektedir. Kurum, öğrencilerinin en az iki yabancı dil bilen kişiler olmasını sağlamak adına kapsamlı programlar oluşturmaktadır. Çağın ihtiyaçlarından birisi niteliğinde olan yabancı dil eğitimi konusunda aktif faaliyetler düzenlemektedir. Adana Koleji, eğitim alanındaki geçmişi ile öğrencilerin tecrübeli ellerde kaliteli bir eğitim almasını desteklemektedir. 1960 senesinden bu güne kadar varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Adana Koleji, öğrencilerinin donanımlı ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlanmalarını sağlamaktadır. Yenilikçi eğitim anlayışı ile birlikte tecrübesini harmanlayarak öğrencilerin küçük yaştan itibaren ayrıcalıklı bir eğitim görmesini sağlamaktadır. Öğrencilerin sağlam temeller üzerine eğitim almasını destekleyerek onları sadece okul hayatına değil, okul dışı hayata da hazırlamaktadır. Bilim ve teknolojiyi etkili bir biçimde kullanabilen donanımlı bireyler yetiştirmektedir.


Adana Koleji Anaokulu

Küçük yaştaki öğrencilerin en etkili eğitimi alabilmesi adına hizmet sağlamaktadır. Okul öncesi, öğrenci gelişiminin en yoğun ve etkili olduğu dönem niteliğindedir. Bu alandaki sorumluluğunun bilincinde olan Adana Koleji Anaokulu, öğrencilerini etkili eğitim programları oluşturarak hayata hazırlamaktadır. Öğrencilerin eğlenerek öğrenmesini desteklemek adına çeşitli faaliyet programları oluşturmaktadır. Nitelikli bireyleri hayata hazırlama konusundaki tecrübesi ile küçük yaştaki öğrencilere etkili eğitimi vermektedir. Çağın gerekliliklerine uygun olarak oluşturulan eğitim ortamlarında samimi bir eğitim verilmektedir. Öğrencilerin gelişimleri yakından takip edilerek kalıcı bir eğitim sunulmaktadır. Öğrencilerin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak onların öğrenme alanlarına uygun programlar oluşturulmaktadır. Öğrencilerin ilgili, yetenekli ve başarılı olduğu alanları ön plana çıkarmak adına oyunlar, uygulamalar ve eğitimler verilmektedir. Öğrencilerin kişilik gelişimlerinin şekil aldığı bu dönemde ayrıcalıklı hizmetleriyle Adana Koleji Anaokulu, birçok veli tarafından tam puan almaktadır.


Adana Koleji İlkokulu

Öğrencilerin akademik gelişimlerinin başladığı dönem olarak bilinen ilkokul döneminde etkili faaliyetler sürdürmektedir. Alanlarında donanımlı öğretmenler eşliğinde sürdürülen ders programları öğrencilere doğrudan katkı sağlamaktadır. Başarılı bireyleri hayata hazırlama konusunda etkili eğitim modellemeleri oluşturarak doğrudan bir fayda oluşturmaktadır. Adana Koleji İlkokulu, öğrencilerinin kişisel gelişimlerini desteklemek adına çalışma programlarını çeşitlendirmektedir. Aynı zamanda öğrencilerin okula bağlılığını artırmak adına çeşitli eğitim yaklaşımları da düzenlemektedir. Öğrencilerinin donanımlı bireyler olarak hayata hazırlanması adına etkili akademik çalışmalar sürdürmektedir.


Adana Koleji Ortaokulu

Liseye geçiş dönemi olarak adlandırılan ortaokul seviyesinde ayrıcalıklı bir hizmet sunmaktadır. Adana Koleji Ortaokulu, öğrencilerinin hem akademik hem de sosyal alanda gelişimini desteklemektedir. Öğrencilere drama dersleri her hafta yaptırılmaktadır. Böylelikle kendilerini net ve doğru ifade edebilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda toplum önünde konuşma bilinci de öğrencilere yerleştirilmektedir. Öğrencilere çağın gerekliliklerinden birisi niteliğinde olan İngilizce dil eğitimi konusunda aktif eğitim modelleri oluşturarak çok yönlü bir hizmet sunmaktadır. Günümüz teknolojisi ile tecrübesini harmanlayarak kapsamlı bir hizmet sunan Adana Koleji, ortaokul seviyesindeki öğrencilere kodlama eğitimi vermektedir. Teknolojiyle birlikte hayatımıza giren robotik-kodlama dersleri Adana Koleji'nde ilgili öğretmenler tarafından öğrencilere aktarılmaktadır. Öğrencilerin her noktadan gelişimini desteklemek adına çalışmalar renklendirilmektedir. Sanat etkinlikleri, spor faaliyetleri, müzik çalışmaları ortaokul seviyesinden itibaren öğrencilere sunulmaktadır.


Adana Koleji Anadolu ve Fen Lisesi

Öğrencilerinin duygusal, sosyal ve akademik olarak bir üst seviyeye hazırlanmasını amaçlamaktadır. Amaçları doğrultusunda hazırladıkları eğitim programlarıyla kapsamlı bir süreç oluşturmaktadır. Başarılı bireyler yetiştirme konusunda tecrübesinden destek alarak ayrıcalıklı eğitimi öğrencilere sunmaktadır. Öğrencilerinin her açıdan gelişimini destekleyici çalışmalar ile onların nitelikli bireyler olmalarını hedeflemektedir. Ulusal ve uluslararası ortamlarda iletişim kurabilen donanımlı karakterler yetiştirmektedir. Adana Koleji Anadolu Lisesi, fark yaratabilen bireyleri hayata hazırlama konusunda aktif faaliyetler düzenlemektedir. Çağın gerekliliklerini yakından takip ederek öğrencilerinin ihtiyaçlarını en doğru biçimde karşılamaktadır. Kendisini bilen, fikirlerini dile getirebilen, yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirerek topluma fayda sağlamaktadır.


Adana Koleji Anadolu Lisesi'nde sınavlara yönelik eğitim faaliyetleri de sürdürülmektedir. Öğrencilere dönem içerisinde deneme sınavları uygulanarak onların eksikleri ve seviyeleri görüntülenmektedir. Eksiklerin giderilmesi adına eğitim faaliyetleri renklendirilmektedir. Adana Koleji Fen Lisesi ise Anadolu Lisesi'nden farklı olarak daha çok sayısal ağırlıklı bir eğitim vermektedir. Matematik ve fen bilimleri ağırlıklı dersler sayesinde mühendisler yetiştirebilmektedir. Her iki lise kategorisinde de öğrencilerin etkili bir biçimde yabancı dil konuşabilmesi adına çalışmalar titizlikle yürütülmektedir. İngilizce konusunda aktif eğitim modelleri oluşturarak öğrencilerin bu alanda donanımlı bireyler olmaları amaçlanmaktadır. Dilbilgisel gelişimi destekleyici eğitim içerikleri oluşturarak onların Türkçeyi konuşabildiği gibi İngilizce de konuşabilmesini sağlamayı amaçlamaktadır.Adana Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

Adana Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Adana Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum