fb

Aka Koleji

Aka Koleji'ne dair tüm bilgileri görüntüleyin. Bursluluk, eğitim anlayışları, kampüs bilgileri ve daha fazlasını inceleyin.

Aka Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Aka Koleji İlkokullar

Aka Koleji ilkokullarını
inceleyin.

İNCELE

Aka Koleji Hakkında

  • Aka Koleji'nde Eğitim
  • Tanıtım Filmi
  • TEOG Başarısı

Etüt Çalışmaları

Aka Koleji'nde hafta içi ders saati bitiminden sonra saat 16:00-17:00 arası öğrencilerin ihtiyaçları ve eksiklerine göre önceden belirlenmiş soru çözümleri ve konu anlatımları gerçekleştirilir. Haftasonları ise sınava hazırlanan öğrencilere 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerini bu imkan ekstra olarak sunulmaktadır.


Yabancı Dil Eğiimi

Aka Koleji ikinci yabancı dil olarak İngilizce eğitimi vermektedir. Bu dersin yanında Almanca ve İspanyolca dersi de verilmektedir. Ayrıca anaokul ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri İngiltere'den gelen akademisyenler ile konuşma ağırlık bir sınav gerçekleştirir. Bu sınavda AKA Koleji öğrencileri %100 başarı göstermektedir. Bu sınav sonunda ellerinde bir sertifika olur. Bu sertifikanın adı Trinity sertifikası olup İngilizce’yi yeterli derecede anlayıp başarılı şekilde kullanıldığını gösteren uluslararası gerçekliliği olan bir belgedir.


Model United Nations

Model Birleşmiş Milletler fikri, Aka Koleji öğrencilerin bir araya gelerek dünya sorunlarını tartışarak çözüm aradıkları bir etkinliktir. Bu sayede ulusal ve uluslar arası toplantılarda kendi fikirlerini gösterebilirler.


PYP (Primary Years Programme)

2000-2001 eğitim yılından itibaren uygulanan ve Aka Koleji'nin eğitim felsefesi olan PYP'nin amacı ezberci öğretimi ortadan kaldırarak 3-12 yaş arasındaki tüm öğrencileri düşünen bir birey olarak yetişmeyi amaçlar. Bu program sayesinde çocuklar sorgulayan ve çevresindeki dünyayı farkında olan ve kültürler arası iletişim kurma yeteneği sahip olan kişiler olarak yetiştirilir.

Aka Koleji Fiyatları

Aka Koleji fiyatları geniş bir aralıkta yer almakta ve ailelerin çocuklarını kaliteli kurumlara göndermelerini kolaylaştırmak adına bursluluk sınavları düzenlemektedir. Bursluluk sınavları sonucunda başarılı öğrenciler ödüllendirilmektedir.

Ortalama 113,5 ortalama doğru yapan Aka Koleji öğrencilerinin başarısı aşağıdaki gibidir.


DerslerSoru SayısıOrtalama Doğru
Türkçe2019.42
Matematik2018.55
Fen2018.97
Din2018.95
İnkilap2019.47
İngilizce2018.45

Aka Koleji bu başarısını sürekli olarak arttırmak ve kalıcı hale getirme amacını sürdürmektedir.

Aka Koleji İlkokul

Özel Atakent Aka Koleji İlkokulu
Özel Atakent Aka Koleji İlkokulu İstanbul / Küçükçekmece
8
Hemen İncele

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum