fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Alfa Akademi Koleji

Alfa Grup Eğitim Kurumları hakkında ayrıntılı tüm bilgilere ulaşın. Alfa Akademi Koleji fiyatlarına, veli yorumlarına ve bursluluk sınav tarihlerine hemen göz atın.

Alfa Akademi Koleji'nde Eğitime Bakış

Alfa Akademi Koleji'nden Eğitime Bakış

Alfa Akademi Koleji 2001 yılında etüt merkezi olarak eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Ortaokul ve lise eğitimi veren kolej yapısındaki kurum, akademik başarının yanı sıra özgüvenli, sorumluluk sahibi, yenilikçi, yabancı dillere hakim, duygusal zekası yüksek gençler yetiştirmek hedefiyle eğitim ve öğretim vermeye devam etmektedir.


Eğitim anlayışına adapte ettiği sevgi ve özünde iyi insanlar yetiştirme isteğiyle Alfa Akademi Koleji akademik olarak ödevlendirmede 3E öğrenme modelini (keşfetme, kavram tanıtımı, kavram uygulaması), 5E öğrenme modelini(girme-güdüleme, keşfetme-araştırma, açıklama ve anlamlandırma, derinleştirme ve değerlendirme) 9. ve 10. sınıflarda, 7E öğrenme modeli (girme, keşfetme, açıklama anlamlandırma, derinleştirme, ilişkilendirme, fikir alışverişi, değerlendirme)’ni de proje bazlı eğitim gören öğrencilerde uygulamaktadır.


Alfa Akademi Koleji, ezberci eğitim yerine Piaget’in zihinsel gelişim ve yapılandırmacılık yaklaşımından yola çıkarak oluşturulan öğrenme halkası modelini kullanmaktadır. Çocukların öğrendikleri bilgilerden yola çıkarak yeni bilgilere kendilerinin ulaşması yeteneğinin geliştirilmesine önem verir. IQ yani entelektüel zeka bilgiyi yönetebilme yetisi sağlarken, EQ yani duygusal zeka ilişkileri yönetebilmeyi ve insanları anlama yeteneğini ifade eder. Eğitim ortamını bu iki zeka türünü desteklemek üzere düzenleyip öğrencilerin hayatta başarılı ve mutlu olmaları için yapılandırmaktadır.


Alfa Grup Akademi'de çağın gerekliliklerini öğrencilere kazandırmak adına çok yönlü eğitim faaliyetleri sürdürülmektedir. Teknolojik eğitim yapısı ile öğrencilerin teknolojiyi etkin ve doğru biçimde kullanabilmesi desteklenmektedir. Öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra onların kültürel, sosyal ve sportif alanlarda da gelişimlerine olanak sağlamaktadır. Öğrencilerin eğitim sürecini etkili biçimde geçirebilmesi adına eğitim faaliyetlerini yenilikçi bakış açısı ile donatmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı eğitim müfredatına ek olarak düzenlediği eğitim faaliyetleri ile öğrencilerin hedeflerine hazırlanmalarında aktif rol oynamaktadır.


Alfa Grup Eğitim Kurumları, sevgi ve güven kavramlarını ön plana alarak öğrencilerin eğitime bakış açılarını değiştirmektedir. Ezberci eğitim sistemlerinden uzak hazırladığı modellerle öğrencilere öğrenmeyi öğretmektedir.


Alfa Grup Akademi Koleji, öğrencilerin sağlıklı gelişimini desteklemek adına rehberlik hizmeti sağlamaktadır. Öğrencilerin sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini her noktadan destekleyerek nitelikli bir öğrenim süreci oluşturmaktadır. Gelişim alanında yaşanılan problemlerin giderilmesi adına rehber öğretmenler, öğrencilerle birlikte adım adım ilerlemektedir. Öğrenci gelişimini yakından takip ederek öğrenciye, velilere ve öğretmene yönelik üç başlık altında öğrencinin gelişimi desteklenmektedir. Alfa Grup Koleji öğrencilerinin yetenek, ilgi ve değerlerini keşfetmesini destekleyerek hedefler belirlemelerinde etkili rol oynamaktadır.

Alfa Akademi Koleji Tanıtım Filmi
Alfa Akademi Koleji İndirimleri
Alfa Akademi Koleji Yorumları
Devamını Gör
Alfa Akademi Koleji'nde Eğitime Bakış
Alfa Akademi Koleji Tanıtım Filmi
Alfa Akademi Koleji Galeriler

Alfa Akademi Koleji Kampüsleri

Alfa Akademi Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Yenimahalle Alfa Grup Okulları Kampüsü
Ankara / Yenimahalle
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Alfa Grup Ortaokulu, Alfa Akademi Koleji'ne bağlı Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde yer alan özel bir kurumdur. Bu k...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Alfa Akademi Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum