fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Alfa Akademi Koleji

Alfa Grup Eğitim Kurumları hakkında ayrıntılı tüm bilgilere ulaşın. Alfa Akademi Koleji fiyatlarına, veli yorumlarına ve bursluluk sınav tarihlerine hemen göz atın.

Alfa Akademi Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Ortaokullar

Alfa Akademi Koleji Ortaokullar

Alfa Akademi Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Alfa Akademi Koleji Liseler

Alfa Akademi Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Alfa Akademi Koleji Hakkında

  • Alfa Akademi Koleji'nde Eğitime Bakış
  • Alfa Akademi Koleji Tanıtım Filmi

2001 yılında etüt merkezi olarak eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Anaokulu , ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi veren Kolej yapısındaki kurum, akademik başarının yanı sıra özgüvenli, sorumluluk sahibi, yenilikçi, yabancı dillere hakim, duygusal zekası yüksek gençler yetiştirmek hedefiyle eğitim ve öğretim vermeye devam etmektedir.


Eğitim anlayışına adapte ettiği sevgi ve özünde iyi insanlar yetiştirme isteğiyle Alfa Akademi Koleji akademik olarak ödevlendirmede 3E öğrenme modelini (keşfetme, kavram tanıtımı, kavram uygulaması), 5E öğrenme modelini(girme-güdüleme, keşfetme-araştırma, açıklama ve anlamlandırma, derinleştirme ve değerlendirme) 9. ve 10. sınıflarda, 7E öğrenme modeli (girme, keşfetme, açıklama anlamlandırma, derinleştirme, ilişkilendirme, fikir alışverişi, değerlendirme)’ni de proje bazlı eğitim gören öğrencilerde uygulamaktadır.


Alfa Akademi Koleji, ezberci eğitim yerine Piaget’in zihinsel gelişim ve yapılandırmacılık yaklaşımından yola çıkarak oluşturulan öğrenme halkası modelini kullanmaktadır. Çocukların öğrendikleri bilgilerden yola çıkarak yeni bilgilere kendilerinin ulaşması yeteneğinin geliştirilmesine önem verir. IQ yani entelektüel zeka bilgiyi yönetebilme yetisi sağlarken, EQ yani duygusal zeka ilişkileri yönetebilmeyi ve insanları anlama yeteneğini ifade eder. Eğitim ortamını bu iki zeka türünü desteklemek üzere düzenleyip öğrencilerin hayatta başarılı ve mutlu olmaları için yapılandırmaktadır.


B-EQqTJpGC4

Alfa Akademi Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Alfa Akademi Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum