fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Ataşehir Koleji

Ataşehir Koleji hakkındaki tüm detayları kolaylıkla görüntüleyin. Ataşehir Koleji anaokulları, ilkokulları ve ortaokulları bilgilerine rahatlıkla ulaşın.

Ataşehir Koleji'nden Eğitime Bakış

ATAŞEHİR KOLEJİ'NDE EĞİTİM

Ataşehir Koleji, Atatürk'ün çizdiği ilke ve değerler ışığında Atatürkçü nesiller yetiştirmek amacı ile özgür, demokratik, barışçıl ve hoşgörülü eğitim ortamlarında öğrencilerine kaliteli eğitim öğretim hayatı yaşatmaktadır. Ataşehir Koleji, küçük yaştan itibaren öğrencilerini her açıdan bilinçli bireyler olarak yetiştirmek amacı ile öğretim programlarını çeşitlendirmektedir. Tecrübeli, uzman ve deneyimli eğitmen kadrosu ile öğrencilerin çok yönlü gelişimlerine katkıda bulunan Ataşehir Koleji, onların birer dünya vatandaşı olmasını hedeflemektedir.


Ataşehir Koleji, Türk Eğitim sisteminin belirlediği amaçlar doğrultusunda Waldorf ve Tam Öğrenme Modellerini harmanlayarak öğrencilere sağlıklı ve detaylı bir eğitim hizmeti sunmayı, bütün öğrencileri yüzyılın gelişen ve değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve deneyimlerle donatmayı, milli birlik ve bütünlük içinde, çağdaş uygarlığın, yapıcı, yaratıcı bireylerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Waldorf felsefesi sanat, ritim, müzik ve dil eğitimi ile öğrencilerin bireysel gelişimini destekleyici nitelikleri içinde barındırmaktadır.


Kurum; empati, hoşgörü, ilgi, dostluk, güven, şeffaflık, adalet anlayışıyla öğrenci farklılıklarının bilincinde olmakla birlikte her öğrenciye adil bir şekilde yaklaşmaktadır. Okulda kurum-öğrenci farklı değil birdir, "biz" ve "bizim" okulumuz anlayışıyla hareket etmekte olan Ataşehir Koleji öğrencilerin okulunu sahiplenmesi adına farklılıklar yaratmaktadır. Modern ve yenilikçi eğitim anlayışını öğrencilerle buluşturmakta olan Ataşehir Koleji öğrencilerin; mutlu, öz benliği ve öz güveni gelişmiş, çalışkan, başarılı, yenilikçi, iş birliği yapabilen, kendinin ve çevresinin farkında olabilen bireyler olmaları adına çalışmalar sağlamaktadır. Geleceğe yön verecek bireyler yetiştirmeyi amaçlayan okulda öğrenciler; ilgi alanları, ihtiyaçları ve bireysel farklılıklarına göre eğitim görmektedir. Okul sağladığı kültürel ve sanatsal etkinliklerle öğrenci gelişimini destekleyici çeşitli faaliyetler sunmaktadır.


Okul, öğrencilerine 3D eğitim ve robotik kodlama gibi dersler sunarak çağın gereksinimlerini ve teknolojik gelişmelerle oluşan değişimleri öğrencilere aktarmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda öğrenci koçluğu hizmeti de Ataşehir Koleji'nde bulunmaktadır. Uygulamalı derslerle yapılan eğitimler sunulan bilgilerin akılda kalıcılığı açısından önemli olmakla birlikte, öğrenci gelişiminin somut nesnelerle daha etkin olduğu görülmektedir. Okulun sunduğu 3D eğitim hizmeti öğrencilerin görerek, yaparak ve yaşayarak öğrenmesini sağlamakta ve bu şekilde etkin bir öğrenim ortamı oluşturmaktadır. Bununla birlikte robotik kodlama, öğrencilerin mantık ve matematiksel zekasını artırmaktadır. Çağın teknolojisini doğru kullanabilmeyi robotik dersleri ile öğrencilerine aktarmayı planlayan kurum, öğrencilerinin her açıdan bilgili bireyler olmalarını sağlamaktadır.


Ataşehir Koleji'nde yabancı dil eğitimi, branşında uzman eğitmenler tarafından sağlanmaktadır. Yabancı dil olarak adlandırılmadan yardımcı dil olarak benimsenen İngilizce dersleri öğrencilerin lise, üniversite, yurt dışı veyahut iş hayatında ana dili gibi etkin kullanabilecekleri şekilde sağlam temeller üzerinde oluşturulmaktadır. Özel Ataşehir Koleji'nde ikinci yardımcı dil olarak Almanca dersleri sunulmaktadır. Öğrencilerin derslerden geri kalmamasına yönelik olarak okulda etüt dersleri verilmektedir. İngilizce ve Almanca’nın etkin olarak konuşulduğu sosyal faaliyetlerle öğrenme eğlenceli bir biçime dönüştürülmektedir. Ataşehir Koleji 3D eğitimi ile zenginleştirdiği Almanca ve İngilizce derslerini öğrenciler için daha cezbedici bir hale getirerek merak duygularını harekete geçirmektedir.

Ataşehir Koleji İndirimleri
Ataşehir Koleji Yorumları
Devamını Gör
Ataşehir Koleji'nden Eğitime Bakış
Ataşehir Koleji Galeriler

Ataşehir Koleji Kampüsleri

Ataşehir Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ataşehir Koleji Kampüsü
İstanbul / Ataşehir
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ataşehir Koleji Anaokulu , İstanbul Ataşehir'de ,Türk Eğitim sisteminin belirlediği amaçlar doğrultusunda tam öğren...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Ataşehir Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum