fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Batıkent Koleji

Batıkent Koleji hakkında detaylı bilgilere hemen ulaşın. Batıkent Koleji fiyatlarına, erken kayıt dönemlerine, bursluluk sınav tarihlerine göz atın.

Batıkent Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Batıkent Koleji Anaokullar

Batıkent Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Batıkent Koleji İlkokullar

Batıkent Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Batıkent Koleji Ortaokullar

Batıkent Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Batıkent Koleji Liseler

Batıkent Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Batıkent Koleji Hakkında

  • Batıkent Koleji'nden Eğitime Bakış
  • Batıkent Koleji Tanıtım Filmi

Batıkent Koleji

Batıkent Koleji, eğitim kökenli kurucu tarafından 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde öğrencilerin kaliteli eğitim alması amacı ile kurulmuştur. Güçlü eğitim kadrosu ile öğrencilerini eksiksiz bir biçimde bilinçlendirmeyi hedefleyen Batıkent, öğrenci merkezli çalışmaları ile eğitim yaklaşımları uygulamaktadır. Özel kolej, Milli Eğitim Programına bağlı olmakla birlikte dünya gelişmelerini yakından takip ederek kendini sürekli geliştirmektedir. Öğrenmenin kalıcılığını sağlamak amacı ile Batıkent Koleji, yaratıcı okul, düşünen sınıflar, sorgulamaya dayalı öğretim ve sorgulama yöntemi çalışmaları sürdürmektedir.


Batıkent Okulları, öğrencilerinin sorgulayarak, yaşayarak öğrencilerini, sanatsal ve sosyal alanlarda gelişimlerini dikkate almaktadır. Özel okul, öğrencilerinin; aktif, öz güvenli, kültürlü, ahlaklı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bununla birlikte Batıkent Koleji'nin sunduğu eğitim sistemi, sınav başarısı göz ardı edilmeden akademik yönden öğrencilerin en iyi biçimde hazırlanması hedeflenmektedir. Öğrencilerin eksikleri eğitim saatlerinde belirlenmekte ve etüt saatlerinde bu eksikler giderilmektedir.


Batıkent Koleji'nde yabancı dil eğitimi branşında uzman eğitmenlerce tamamlanmaktadır. Günümüzde bir tercihten çok bir ihtiyaç olan yabancı dil eğitimi kurum tarafından etkin olarak sürdürülmektedir. Bir yabancı dilin yeterli olmadığının farkında olan Batıkent, İngilizce, İspanyolca ve Almanca dil eğitimi vermektedir. Batıkent Okulları, sürdürdüğü tüm yabancı dil eğitimlerini aktif olarak aynı ağırlıklarda sürdürerek öğrencilerin dil bilgisi konusunda bilgili olmasını sağlamaktadır.


Batıkent Koleji'nin yabancı dil eğitimindeki amacı konuşabilir yabancı dil olmasıdır. Bu kapsamda okulun sunduğu yabancı dil eğitimleri İngilizce, İspanyolca ve Almanda eğitimleri, Native Speaker öğretmenler, destek materyalleri, drama, müzik, akıllı tahta ve sunu gösterimleri ile desteklenmektedir.


Batıkent Koleji'nde Constructivist Eğitim

Öğrenci gelişimine uygun olarak gerçekleşen öğrenme eylemini Batıkent Koleji, çok yönlü olarak gerçekleştirmek amacıyla çalışmalar sürdürmektedir. Öğrenmenin gerçekliğinin sağlanması için ders içeriklerinin ve öğrenme ortamlarının özellikle öğrencilerin anlama biçimlerine uygun faaliyetler düzenlenerek sağlanması gerekmektedir. Sarmal bir süreç olan eğitim-öğretim dönemi öğrencilerin her yıl öğrendiği bilgilere yenilerini ekleyerek tam öğrenmesi hedeflenmektedir.


Öğrencilerini deneme sınavlarına tabii tutan Batıkent Koleji, onların seviyelerini, başarısız olduğu konuları ve eksikliklerini öğrenmektedir. Bu sınavlardan alınan sonuçlar ile öğrencilerin genel başarı grafiği göz önünde bulundurulmakta ve destek almak amacı ile özel dersler sunulmaktadır. Birebir verilen bu eğitimler uzman eğitmenler eşliğinde etüt sınıflarında gerçekleştirilmektedir.


Her biri branşında uzman eğitmenler eşliğinde faaliyette bulunan birçok kulüp Batıkent Koleji'nin bünyesinde yer almaktadır. Bunlardan bazıları; yüzme, basketbol, futbol, masa tenisi, gitar, modern dans, satranç, drama şeklinde olmakla birlikte aktif olarak öğrenci kullanımında bulunmaktadır.


Batıkent Koleji Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Batıkent Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

Batıkent Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Batıkent Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum