fb

Devri Alem Koleji

Devri Alem Koleji hakkında tüm bilgilere kolaylıkla ulaşın. Okulla iletişime geçerek tüm sorularınızı kolayca hemen cevaplandırın.

Devri Alem Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Devri Alem Kolei Hakkında

  • Eğitim Felsefesi

DEVRİ ALEM KOLEJİ

Adını, eserleri başka dillere en sık çevirilen ve bilim kurgu fikrinin kurucularından Jules Verne romanından alan Devri Alem Koleji, atmosfer olarak adlandırdığı eğitim anlayışlarını dört ana noktadan oluşturmaktadır.


  • İletişim Atmosferi

İdeal bir iletişim atmosferinin tesisi, okul aile birliğinin varlığına bağlı olduğunu kabul eden okul okul Aile Birliği, veliler, okul ve öğrenciler arasında bir iletişim köprüsü kurgulanmıştır.

Aile Farkındalık Programımız çerçevesinde; Bireysel İletişim Danışmanlığı, Danışman Öğretmenlik, Seminer/Eğitim ve Atölye Etkinlikleri ve Sınav Hazırlık Sürecinde Aile Danışmanlığı hizmetleri verilmektedir.


  • Evrensel Atmosfer

Uluslararası Eğitim Programları, Devri Alem Koleji'nde öğrencilerin bilim, sanat ve spor faaliyetlerinde birçok festival, etkinlik, proje ve çalışma gruplarına katılmasına olanak sağlamaktadır. Öğrencilerin akademik ve sosyal ilgi alanları çerçevesinde katılabilecekleri ISTA (Uluslarararası Tiyatro Birliği), MUN (Birleşmiş Milletler), Teknoloji Yaz Kampları ve Astronomi Fuarı gibi etkinlikleri okulun önem verdiği bazı etkinliklerden başlıcalarıdır.

Uluslararası Akreditasyon, Devri Alem Kolejleri’nin ilk açılış kararıyla birlikte gündemine yerleştirilmiş, tüm eğitim ortamlarının tesis edilmesi ve akademik kadro istihdamı, uluslararası eğitim standartları doğrultusunda planlanmıştır.

Yabancı Dil Eğitimi, anaokulundan itibaren başlayıp lise son sınıfa kadar verilmekte olup. Yaş gruplarına göre yoğunluk da artmaktadır.


  • Sosyal Atmosfer

Devri Alem Koleji'nde kütüphane, hem öğrencilerin hem de halkın da kullanabileceği şekilde tasarlanmış olup Türkçe ve İngilizce sayısız kaynak bulunmaktadır.Gösteri Sanat Merkezi, kapılarını dünyaya sanatla açma planı ile hazırlanmaktadır, 550 kişilik tam donanımlı bir gösteri salonu, müzik ve güzel sanatlar akademisi ve bir performans sanatları akademisi ile bu durumu hazırlanmaktır.


  • Eğitim Atmosferi

Modüler Branş Derslikleri ilgili dersin ya da işlenen projenin ihtiyaçlarına göre donatılmış ve sistematik olarak düzenlenebilen; münazara, U düzeni, yuvarlak masa, klasik düzen gibi özel planlamalara uygun, mobil ve dinamik öğrenme ortamlarıdır. Bilimsel Laboratuvarlar, modern eğitim teknolojisine sahip ve tamamı dijital olarak desteklenen; teknoloji tasarım, fizik, kimya, biyoloji ve fen bilimleri branşları için özel tasarlanmış deney, pratik ve gözlem alanlarıdır. Sanat atölyeleri, resim, heykel, videoart, teknoloji, müzik ve dans için tasarlanmış ve her biri uzman bir eğitmen tarafından öğrencilerin bireysel beceri ve eğilimlerine göre uzmanlaştırıldığı profesyonel çalışma ortamlarıdır.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum