fb

İdeal Koleji

İdeal Koleji hakkındaki tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

İdeal Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

İdeal Koleji Anaokullar

İdeal Koleji anaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

İdeal Koleji İlkokullar

İdeal Koleji ilkokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

İdeal Koleji Ortaokullar

İdeal Koleji ortaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

İdeal Koleji Liseler

İdeal Koleji liselerini
inceleyin.

İNCELE

İdeal Koleji Hakkında

  • Ankara İdeal Koleji

İdeal Koleji'nde Eğitim

İdealist nesiller yetiştirmek amacı ile kurulan İdeal Koleji bu amacına sunduğu kaliteli eğitim programı ve alanında uzman eğitmenler ile karşılık vermektedir. Dünyaya gelen her insanın sorumlulukları bulunmaktadır. İnsanlar; insanlığa, doğaya, topluma, çevreye, aileye, arkadaşlara, havaya, toprağa kısacası birçok şeye karşı sorumluluklarla dünyaya gelmektedir. Sorumluluklar ancak bilinçli insanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. İdeal Okulları, bu bilincin farkında olan bireyleri hayata hazırlamak amacıyla eğitim-öğretim hayatına devam etmektedir. İdeal Koleji rehber olarak Atatürk'ü örnek almaktadır.


İdeal Koleji, alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerle öğretim hizmeti sağlamaktadır. Öğrencilerini bilgi açısından zengin olarak donatmayı hedeflemekte olan kurumda aynı zamanda sportif ve sanatsal açıdan da bilinçlendirerek çok yönlü bir gelişim sağlama düşüncesi bulunmaktadır. Aynı zamanda Özel İdeal Koleji İşitme Engelli Öğrenciler için işaret dili eğitimi de vermektedir. İdeal Koleji anaokulu, ilkokul ve ortaokul olarak hizmet sağlamakta ve öğrenci gelişimini okul öncesinden lise dönemi başlangıcına kadar devam ettirerek bütünleyici bir eğitim ortamı oluşturmaktadır.


İdeal Kolej'de öğrencileri tam olarak bilinçlendirme amacı ile hafta sonu kursları, tamamlama programları yapılmaktadır. Bu kurslar ve programlarda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve İngilizce gibi derslerde öğrencilerin eksiklikleri giderilmekte ve bilgi açısından eksiksiz olarak donatılmaktadır. İdeal Koleji ilkokulu ve anaokulunda İngilizce eğitimi verirken ortaokul 6. sınıftan itibaren ikinci yabancı dil seçeneği olarak İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Arapça seçeneklerini öğrenci hizmetine sunmaktadır. Dil bilgisi konusunda çok yönlü çalışmalarla öğrenim hizmeti sağlayan İdeal Koleji, öğrencilerinin uluslararası alanda gelişmelerini sağlamaktadır.


İdeal Koleji, kitap, müzik, görsel sanatlar, halk dansları, robotik kodlama ve stem, drama, yüzme, basketbol, voleybol, futbol, satranç gibi eğitim kulüpleri oluşturarak öğrencilerin ilgi alanlarını ve yeteneklerini öğrenmekte ve bu doğrultuda gelişimlerini sağlamaktadır. İdeal Eğitim Kurumları'nda avrupa ve dünya şampiyonu öğretmenler ile öğrencilere lisanslı dart eğitimi verilmektedir.


İdeal Koleji öğrencilerini sportif ve sanatsal açıdan geliştirmek amacı ile öğrencilerine atölye ve aktivite alanları oluşturmaktadır. Özel okulun oluşturduğu atölye dersleri; Fen Bilimleri, Bilişim, Görsel Sanatlar ve Müzik atölyeleri şeklinde iken aktivite alanları ise Spor Salonu, Marangoz Atölyesi, Sanal Gerçeklik Platformu, Sony Play Station e-Sport Takımı Odası, Dart Salonu şeklinde bulunmaktadır. Okulun oluşturduğu spor kulübünün amacı ise öğrencilerinin birer milli sporcu olmasını sağlamaktır. Kurumda, dart, futbol, voleybol, basketbol, yüzme, boks dersleri ile öğrencilere lisans verilerek uzman eğitmenler tarafından eğitilmektedir. MEB destekli bu eğitim sayesinde öğrenciler eğitim hayatı boyunca ekstradan burs alabilmekte ve sağlıklı bir yaşam sürmesini kolaylaştırmaktadır.

İdeal Koleji Anaokulu

İdeal Koleji İlkokul

İdeal Koleji Ortaokul

İdeal Koleji Lise

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum