fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Kandilli Koleji

Kandilli Koleji hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri hemen inceleyin. Kandilli Koleji'nin fiyatlarına, veli yorumlarına, fotoğraflarına, adreslerine göz atın.

Kandilli Koleji'nde Eğitim

KANDİLLİ KOLEJİ

Kandilli Koleji nitelikli bir toplum oluşturmak ve geleceğin aydınlık bireylerini yetiştirmek amacıyla 2015 yılında kapılarını eğitime açmıştır. Butik okul modelini benimseyen Kandilli Koleji, az sayıda öğrenciye hizmet vererek, kişisel farklılıklara göre stratejiler geliştiren bir anlayışla ilk günkü kalitesiyle yoluna devam etmektedir. Bu sayede öğrencilerin yetenekleri ve ilgi alanları kolay bir şekilde belirlenip en uygun program dahilinde öğrenciler kendini geleceğe hazırlama şansı yakalamaktadır. Butik okullardaki başarılar çok daha net görülebildiği için öğrencilerin gelişimine veliler net bir şekilde şahit olabilmektedir.


Kandilli Koleji'nin başlatmış olduğu "Bireysel Eğitim Koçluğu" sistemi, öğrenciler ile yüz yüze görüşmeler yaparak; geldikleri seviyeleri, eksik kaldıkları noktaları ve geliştirmeleri gereken özellikleri saptamaktadır. Görüşmeler sonucu hazırlanan raporlar veliler ile paylaşılmakta ve öğrencinin doğru eğitimi alması için ortak paydada buluşulup en iyi sonuca ulaşmak için işbirliği yapılmaktadır. Bunun dışında Kandilli Koleji'nde öğrenci için en doğru mesleğin belirlenmesi, bu hedefe ulaşmak için izlenecek yol haritasının çizilmesi de eğitim koçunun görevleri arasındadır.


Kandilli Koleji'nin benimsediği eğitim modeli ezberden uzak bir yapıyla; problem çözen, denemekten korkmayan, teknolojiden maksimum verimlilikte yararlanabilen, sorgulayan ve farklı konular arasındaki bağlantıyı kurabilen nesiller yetiştirmektedir. Okul, öğrencilerin sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkilememesi için ödev vermemekte bunun yerine okul içinde verilen ödevler öğretmenler eşliğinde kontrol edilmekte ve yanlış yapılan noktaların üzerinden geçilmektedir. Kandilli Koleji öğrencileri böylece akademik başarının yanında entelektüel anlamda da kendilerini geliştirebilecekleri vakti kazanmış olmaktadır.


Kandilli Koleji Kadıköy kampüsü alışılmış hafta içi 5 gün eğitimin dışına çıkıp 6 gün eğitim vererek öğrenmenin belli bir gün veya saate bağlanmaması gerekliliğini öğrencilerine anlatmaya çalışmaktadır. Cumartesi günü okula gelen öğrenciler yabancı dil ağırlıklı bir ders programı ile o günü tamamlamaktadır. Öğrencilerin öğrenimini daha ileri seviyelere taşıması, konuşarak dil gelişimlerini ilerletmeleri, öğrenimle ilgili sorunlarını rahatça aşabilmeleri için gelişimlerine katkı sunacak diyalog ortamları yaratılmaktadır. İngilizce dersleri, seviyelere uygun olarak ayrıştırılmış sınıflarda Main Course, reading ve speaking olarak işlenmektedir.Öğrencilere 2. yabancı dil olarak Almanca eğitimi sunulmaktadır. Amaç öğrencilere yeni bakış açısı kazandırırken kültürlerarası bilince sahip olmalarını sağlamaktır.


Kandilli Koleji’nde teknolojik gelişmelere kolaylıkla uyum sağlayan, bilimin önemini kavramış, fen okur-yazarı bireyleri toplumsal hayata kazandırmak amacıyla öğrencilere günlük hayattaki olayların nedenlerini kolayca kavrayabilecekleri aktif ders ortamları sunulmaktadır. Zengin laboratuvarlarda gözlem, araştırma, inceleme yapabilecekleri deneyler gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler öğrenme sürecini interaktif ve eğlenceli hale getiren 3D laboratuvarlarda eşsiz deneyimler ile fen ve teknoloji konularında kalıcı öğrenme gerçekleştirmektedir. Bilimsel proje hazırlıklarında okulun her türlü donanımı ile çalışan öğrenciler çeşitli yarışmalarda ülkelerini ve okullarını başarı ile temsil etme şansını yakalamaktadır.


Kandilli Koleji’nde, sınav döneminde olan öğrenciler için yoğunlaştırılmış ders programı, ek çalışmalar ve birebir özel ders eğitimleri sağlanmaktadır. Sınav ve test teknikleri öğretilerek öğrencilerin başarıya ulaşma yollarını keşfetmesi adına rehberlik yapılmaktadır. Kolej, öğrenci merkezli eğitim anlayışını uluslararası sınıf yerleşim standartlarına uygun eğitim ortamında gerçekleştirerek, derslerde kolay öğrenme sağlamaktadır. Okulda yeni sınav sistemine göre tasarlanmış konu kavrama ve değerlendirme testleri ve bol alıştırmalar sayesinde öğrencilerin öğrenmeyi kalıcı kılması sağlanmaktadır. Kandilli Koleji’nde sınav analizleri uzman rehberlik servisi tarafından değerlendirilmekte ve bu doğrultuda eğitim koçları tarafından öğrencinin gelişimi kademe kademe takip edilmektedir.

Kandilli Koleji Tanıtım Filmi
Kandilli Koleji İndirimleri
Kandilli Koleji Yorumları
Devamını Gör
Kandilli Koleji'nde Eğitim
Kandilli Koleji Tanıtım Filmi
Kandilli Koleji Galeriler

Kandilli Koleji Kampüsleri

Kandilli Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Kandilli Koleji Kadıköy Kampüsü
İstanbul / Kadıköy
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Kandilli Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum