fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Ment Koleji

Ment Koleji, eğitim anlayışı, veli yorumlar, fiyat bilgileri, bursluluk sınav tarihleri ve daha birçok bilgiye kolaylıkla ulaşın, okulla hemen iletişime geçin.

Ment Koleji'nde Eğitime Bakış

Ulusal ve uluslararası birçok iş birlikleri olan Ment Eğitim Kurumları, bir okulun bir okuldan daha fazla olması gerektiğine inanarak, dünyanın önde gelen eğitim sistemleri konusunda araştırmalar yaparak ve sonucunda Türkiye’ye örnek teşkil edebilecek bir sistem oluşturarak Ment Koleji’ni kurmuştur.

Çocukların zihinsel, sosyal, bedensel ve ruhsal olarak gelişimlerini en üst seviyeye taşımayı amaçlayan kurum, ders müfredatı ve eğitim modelini bu doğrultuda oluşturmaktadır. Öğrencilerin araştıran, proje üreten, takım çalışmasına yatkın, lider karakterli, spor, kültür ve sanat seviyesi yüksek, teknolojiyle bütünleşen ve en az bir yabancı dili çok iyi konuşabilen bireyler olarak yetişmesi için Bütünsel Eğitim Modeli MENT GLOBAL ile eğitim verilmekte ve öğrenciler en donanımlı şekilde hayata hazırlanmaktadır.

Ment Koleji, her öğrencinin farklı ilgi ve ihtiyaçları olduğunun farkında olarak onları teknoloji okuryazarı, girişimci, sosyal anlamda gelişmiş, etkili yetişkinler olarak yarınlara hazırlamaktadır. Geleceği inşa edecek, yenilikçi fikir ve buluşlarıyla insanlığa katkı sağlayacak bireyler yetiştirmek amacıyla ders içeriklerini ve eğitim modelini ulusal ve uluslararası disiplinlerden faydalanarak oluşturmaktadır.

Kurum, yetenekli öğrencilerin potansiyellerini keşfederek yüksek akademik başarılar hedeflemelerine, İngilizce, Türkçe ve Almanca dillerinde kendilerini etkili ifade edebilmelerine olanak sağlayan bir eğitim programı benimsemektedir. Bu program sayesinde öğrencilerin yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmiş, öğrenmeyi hayat felsefesi haline getirmiş bireyler olarak yetişmelerini amaçlamaktadır.

“Tam Öğrenme” ve “Yaparak, Yaşayarak Öğrenme” modelleriyle öğrenci merkezli eğitim sistemini temel alan kurumda, nitelikli ve dinamik eğitim kadrosu yalnızca bilgi vermeyi değil aynı zamanda, öğrencilerin edindiği bilgileri kavrayarak kullanmasını ve analiz-sentez yapabilmesini amaçlayarak eğitim vermektedir.

Evrensel etik ilkeler doğrultusunda, bireysel ve etnik farklılıkları kabul eden Ment Koleji, öğrencilere dünya vatandaşlığı bakışı kazandırmayı, yenilikçi ve lider ruhlu bireyler yetiştirmeyi ve çevreye duyarlılık bilinci kazandırmayı görev edinmiştir.


Ortaokul

Ment Koleji Ortaokulu’nda, gelişim çağındaki öğrencilerin sosyal, kültürel ve akademik gelişimleri bir bütün olarak ele alınmakta ve eğitim yaklaşımı bu çerçevede şekillenmektedir. Kurum, öğrencilerin 5. sınıftan itibaren akademik, sosyal ve sportif anlamda ulusal ve uluslararası platformlarda gelişim göstermeleri için çalışmaktadır. Her çocuk için bireysel olarak oluşturulan eğitim programı ve geniş ders içerikleri ile öğrencilerin bireysel farklılıkları göz önünde bulundurulmakta ve kendi potansiyellerinin en üst seviyesine ulaşmaları hedeflenmektedir.

Ortaokul 5. sınıfta hazırlık programı uygulanmaktadır. Hazırlık sınıfında 4 saati etüt olmak üzere haftada toplam 18 saat İngilizce dersi verilmektedir. 2. yabancı dil olarak 5 ve 6. sınıfta hafta sonu kursu ile birlikte en az 7 saat Almanca eğitimi verilmektedir.

Öğrencilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak ders öğretmeni ve rehber öğretmen gözetiminde birebir ders şeklinde veya küçük ya da büyük etüt gruplarıyla 15:30 -17:45 saatleri arasında ders verilmektedir.

Ortaokul 7. sınıfta Liselere Giriş Sınavına hazırlık çalışmaları özel öğretmen kadrosu ile başlamaktadır. 7. sınıfın ikinci döneminde 8. sınıf konularına başlanmış olmaktadır. Kurum hafta içi ve hafta sonu etütler, birebir dersler ve deneme sınavları ile Sınav Grubu öğrencilerini desteklemektedir.


Anadolu Lisesi

Ment Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerini dürüst, demokratik özgürlüğün sorumluluk bilincine bağlı olduğunun farkında, insan hak ve özgürlüklerine duyarlı bireyler olarak hayata hazırlamaktadır. Öğrencilerinin akademik ve sosyal açıdan gelişimlerini desteklemek amacıyla çeşitli kulüp ve atölye çalışmalarına katılım fırsatı yaratmakta; sosyal sorumluluk projeleri, yarışmalar ve etkinlikler aracılığıyla aktif bir sosyal ortam sunmaktadır.

Ortaokul kademesiyle benzer biçimde Ment Koleji Anadolu Lisesi’nde de 9. sınıfta hazırlık programı uygulanmaktadır. Öğrenciler 9. sınıftan itibaren haftada 12 saat İngilizce ve 4 saat Almanca olacak şekilde üst düzey yabancı dil eğitimi almaktadır. Öğrenciler, Türkçe dahil olmak üzere 3 dilde 4 temel beceriyi etkili şekilde kullanabilen bireyler olarak mezun olmakta ve kariyerleri ve kişisel hayatlarında önemli bir avantaja sahip olmaktadır.

Ortaokul kademesiyle paralel biçimde Anadolu Lisesi’nde de öğrencilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak ders öğretmeni ve rehber öğretmen gözetiminde birebir ders şeklinde veya küçük ya da büyük etüt gruplarıyla 15:30 -17:45 saatleri arasında ders verilmektedir. Bu dersler dışında YKS hazırlık programı ve hafta sonu denemeleriyle öğrencilere sınav hazırlık sürecinde destek verilmektedir.

Ment Koleji Tanıtım Filmi
Ment Koleji İndirimleri
Ment Koleji Yorumları
Devamını Gör
Ment Koleji'nde Eğitime Bakış
Ment Koleji Tanıtım Filmi
Ment Koleji Galeriler
Ment Koleji Yorumları

Ment Koleji Kampüsleri

Ment Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Bakırköy Ment Koleji Kampüsü
İstanbul / Bakırköy
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Bakırköy 'de bulunan Özel Ment Koleji Anadolu Lisesi , bir okulun başka bir okuldan daha iyi olması gerektiğin...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Ment Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum